Když hodinky zachraňují. Smartwatch dokážou samy přivolat pomoc

Že chytré hodinky neukazují jen čas a nepočítají kroky, je už známá věc. Sledování zdravotních hodnot je již nedílnou součástí špičkových smartwatch, které navíc umějí s daty čím dál lépe pracovat. Kromě analýzy zdravotního stavu či sportovních činností pak můžou i zachraňovat životy – třeba tím, že dokážou detekovat pád a přivolat pomoc.

Obzvlášť v dnešní době je důležité nepřetržité sledování zdraví. Ale protože nikdo nejsme stroj, je nejlepší volbou sáhnout právě po chytré technologii. Funkce zaměřené na monitorování zdraví byly při vývoji nositelné elektroniky Huawei vždy klíčovou záležitostí. Celodenní kontinuální monitoring srdečního tepu, úrovně stresu a kvality spánku nedávno doplnila i automatická detekce úrovně SpO2. Díky těmto funkcím umí hodinky hlídat rytmy vašeho těla, aniž byste si toho vůbec všimli.

Asi netřeba dodávat, že kyslík je základem života. Úroveň saturace krve kyslíkem (SpO2) pak udává právě podíl hemoglobinu nasyceného kyslíkem k celkovému množství hemoglobinu v těle. Údaj slouží jako zásadní fyziologický parametr pro posouzení zdravotního stavu jedince.

Důležitá je i dlouhá výdrž baterie

Dlouhodobé monitorování nejen SpO2, ale i tepové frekvence, kvality spánku nebo úrovně stresu má velký význam nejen pro sportovce nebo profesionály. Chytré hodinky jsou totiž nejen schopné v reálném čase monitorovat stav zdraví těla uživatele, ale i včas varovat před některými případnými riziky, což může včas varovat každého.

Zejména při vyhodnocování zdravotních hodnot uživatelů je ale nutné používat technologie, které zaručí dlouhodobé, přesné a pravidelné měření. Pokud se tedy bavíme o nositelné elektronice, jako jsou chytré hodinky, nesmí tento proces limitovat například krátká výdrž baterie a tím i častá nutnost nabíjení. Měření by také mělo být automatické a kontinuální, a nikoliv pouze na vyžádání. 

Právě všechny tyto podmínky splňují nové hodinky řady Huawei Watch 3. Jejich novou výhodou je, že dokáží měřit teplotu pokožky nebo detekovat pád člověka a následně přivolat pomoc – ať už přednastavený kontakt, nebo přímo záchrannou službu. Na jedno nabití vydrží v režimu Ultra až neskutečné tři týdny, takže se nemusíte obávat, že by vás v klíčové chvíli nechaly hodinky ve štychu. Kromě toho disponují pevným (a zároveň elegantním) tělem a amoledovým sklíčkem, které je extrémně odolné proti rozbití či poškrábání.

Nejnovější Watch 3 a Watch 3 Pro

Dopomoci k dalším skvělým výsledkům by společnosti Huawei měla i nejnovější série hodinek Huawei Watch 3. Hodinky jsou k dispozici na e-shopu Huawei a u všech vašich oblíbených prodejců včetně značkové prodejny Huawei Experience Store v OC Chodov. WATCH 3 Black pořídíte za 9 999 Kč, WATCH 3 Brown za 10 499 Kč, WATCH 3 Pro Brown za 10 999 Kč a WATCH 3 Pro Titanium za 15 999 Kč. Při objednávce do 25. července 2021 navíc k hodinkám získáte bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku Huawei Freebuds 4i jako dárek.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.