Za rebrandingem Bitstock na Bit.plus stojí digitální studio Qusion. Svou stopu zanechalo i v prvním českém Au-tomatu

Praha 27. července 2021 – Bitstock se chystá dále expandovat a mění název na Bit.plus, kde lze kromě bitcoinu nově koupit i digitalizované fyzické zlato. Za kompletní změnou vizuální identity, ale i řadou uživatelských vylepšení stojí čeští Qusion. Aplikace nyní například umožňuje vyzvednout zakoupené zlato z prvního českého Au-tomatu v OC Nový Smíchov. Studio se podílelo i na designu a tvorbě webových stránek Gold.plus, které k němu patří.

„Pracovali jsme již na původní aplikaci Bitstock, která umožňovala velice jednoduchý nákup bitcoinu každému, kdo chtěl získat tuto kryptoměnu, aniž musí podstupovat někdy velice zdlouhavé registrace a postupy na kryptoburzách. Nyní jsme aplikaci předělali na Bit.plus, přidali řadu funkcí, včetně možnosti nákupu zlata, a vylepšili UX i UI,“ říká Jiří Diblík, CEO a spoluzakladatel Qusion.

Digitální zlato, ale i vzácný kov

Firma WBTCB, která za Bit.plus i Gold.plus stojí, umožňuje již řadu let nákup krypta skrze své bitcoinové automaty, v poslední době i přes aplikaci Bit.plus (dříve Bitstock). Kromě digitálního zlata, jak se bitcoinu někdy přezdívá, nyní firma nabízí i to fyzické. Pro něj zřídila platformu Gold.plus, kterou pomáhalo vytvořit studio Qusion, a první český Au-tomat – tedy automat na prodej zlata, jenž stojí v pražském OC Nový Smíchov. Uživatelé si mohou vzácný kov koupit přímo na místě nebo si ho pořídit skrze aplikaci a poté si ho v Au-tomatu vyzvednout. Aktuálně je možné objednat 1 g, 10 g a 1 oz slitky.

„Na spolupráci na tomto projektu se nám velice líbí i samotný přístup společnosti. Zlato si lidé nemusí kupovat najednou, ale můžou si spořit na jednotlivé slitky. Navíc veškeré digitalizované zlato, pokud si ho zákazník sám nepřeje vyzvednout, firma stejně fyzicky nakoupí, takže se klient může kdykoliv rozhodnout, že si vzácný kov převezme do své úschovy,“ dodává Ondřej Kopecký, spoluzakladatel Qusion.

Bit.plus

Aplikace se dočkala mnoha změn, které měl na starosti tým z Qusion. Už samotná registrace se velice zjednodušila. Z původních šesti kroků jsou potřeba jen dva, takže bitcoin i zlato mají potenciální zákazníci opravdu na dosah ruky. Došlo k velké proměně i na úvodní obrazovce, vše je nyní přehlednější a jednodušší pro používání. Největší změnou bylo přidání možnosti nakupovat digitalizované fyzické zlato, a tedy rozšíření o další komoditu. Klienti se dočkali vylepšení z hlediska UI a UX. Aplikace má nyní i robustnější back-end, takže je připravena také na případné další rozšiřování služeb zákazníkům, například o další kryptoměny či drahé kovy. S rebrandingem byl spojený i kompletní redesign webu a vizuální identity, což byl také úkol pro Qusion.

O Qusion

Qusion je softwarové, hardwarové a designové studio, které vytváří nové produkty, posouvá hranice digitalizace a pomáhá stavět moderní brandy. Tým mladých profesionálů pravidelně přináší na trh nová řešení. Firma staví na kvalitě, vizi a inovaci. Důkazem jsou klienti z řad startupů i nadnárodních korporací jako jsou například Air Bank, Innogy, Nestlé, Knihy Dobrovský, ČSOB, Bitstock, Mindpax, FaceUp či Spicker. Tým má za sebou řadu úspěšných projektů, mobilních a webových aplikací, včetně celých digitálních platforem. Nedávno se Qusion rozšířil hardwarový a inženýrský tým. Oba zakladatelé se tak vracejí ke kořenům, protože začínali právě s robotikou a hardwarem.