Holding PRINCIPAL GROUP SE se stal majoritním vlastníkem společnosti HUGMARKET DIGITAL CZ

Praha, 20. srpna 2021

  • PRINCIPAL GROUP SE touto akvizicí rozšiřuje své portfolio v oblasti digitalizace komunikace 

a souvisejících procesů. HUGMARKET DIGITAL CZ získal investici na rychlejší rozvoj v oblasti budování nového digitálního konceptu obsluhy zákazníků v prostředí rychloobrátkových restaurací, stravovacích jídelen, bank, maloobchodních prodejen a veřejných prostor. 

„Pomáháme společnostem a inovativním startupům v jejich rozvoji a postupně rozšiřujeme holdingovou strukturu, kterou jsme vytvořili v roce 2020. Snažíme se rozšiřovat naše obchodní aktivity a budovat opravdu globální know-how. Průběžně sledujeme i další technologické startupy a věříme, že v investiční strategii budeme i nadále pokračovat.“ uvádí Miloš Tkáčik, CEO PRINCIPAL GROUP.

Společným cílem bude primárně rozvoj automatické samoobslužné pokladny HUGinMOTION,
která pomáhá zrychlit obsluhu zákazníků v prostředí rychloobrátkových provozů, např. v restauracích, bistrech či jídelnách, a snižovat jejich provozní náklady. Jedná se o kompletní systém skládající se z vážících senzorů, zařízení pro digitální zobrazení, RFID komponent a skenovací kamery využívající SW rozpoznávající objekty v kombinaci s algoritmem strojového učení. 

„V blízké budoucnosti budou pokladní zóny již zcela bez běžných pokladen. Nahradí je automaty, které rychle a efektivně obslouží zákazníky. To umožní provozovatelům soustředit se více na kvalitu vlastních služeb, zákaznického servisu a samozřejmě jídel samotných. Předpokládáme, že do budoucna se namísto pokladních zón začnou objevovat více otevřené prostory, které budou pohodlnější a příjemnější pro zákazníky. Do budoucna také očekáváme využívání samoobslužných vyzvedávacích zón a dalších podobných konceptů. Pro implementaci těchto trendů do praxe potřebujeme zázemí strategického partnera. Jsme nadšeni podporou a přístupem společnosti PRINCIPAL GROUP a jsme si jisti, že je tato investice skvělým vyústěním společných aktivit.“ reaguje Martin Holub, CEO HUGMARKET DIGITAL CZ.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

O PRINCIPAL GROUP SE:

Součástí mezinárodní skupiny PRINCIPAL jsou technologické a konzultační společnosti s vlastním portfoliem produktů a inovativních řešení v oblastech Fintech, Telco, IoT, telemedicíny, umělé inteligence či kybernetické bezpečnosti. Skupina působí v Evropě a na trzích Severní Ameriky a synergicky sdílí zkušenosti z lokálních a zahraničních projektů. PRINCIPAL se zejména specializuje na navrhování business strategií, outsourcingu, řízení inovací, agilního vývoje aplikací, projektového řízení, QA a testování, DevOps a kompletního outsourcingu. 

O HUGMARKET DIGITAL CZ:

V HUGmarketu se zaměřujeme na budování nového způsobu digitální komunikace ve fyzickém prostoru. Společnost digitalizuje dění a procesy v prostředí rychloobrátkových restaurací, stravovacích jídelen, bank, maloobchodních prodejen a veřejných prostor. HugMarket hledá způsob, jak pomoci úspěchu v každodenním podnikání. Kromě toho, že přináší rozsáhlé měřítko svých znalostí a dovedností, přináší také hluboký vhled do chování, vzorců a preferencí spotřebitelů a zaměstnanců. Analýzou těchto dat mohou malí i velcí obchodníci personalizovat a průběžně optimalizovat obsah svých zařízení, přizpůsobovat nabídky i služby na základě zkušeností a profilů svých zákazníků a zaměstnanců.