MiR registruje rostoucí zájem o větší flotily autonomních mobilních robotů

Společnosti hledají způsoby, jak získat větší odolnost k výkyvům na trhu

Praha, 16. září 2021 – Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), představil klíčové trendy ovlivňující trh AMR robotů. Podle Sørena E. Nielsena, prezidenta společnosti MiR, povede rostoucí zájem o robotizaci v průmyslové výrobě ke komplexním aplikacím s vyšším počtem AMR, snazšímu servisu, těsnější spoluprací s jinými roboty a IT systémy, vyšším výkonem a delší provozuschopností.

„Společnosti hledají způsoby, jak získat větší odolnost k výkyvům na trhu a novým výzvám,“ říká Søren E. Nielsen, prezident společnosti Mobile Industrial Robots. „Jednoduché a flexibilní nastavení vnitropodnikové logistiky posouvá logistiku blíž k výrobě. Tyto prvky spolu s nedostupností pracovní síly urychlí integraci autonomních mobilních robotů do různých typů provozů a pracovních toků vnitropodnikové logistiky.“ 

Potřeba větších flotil AMR robotů ve vnitropodnikové logistice

První společnosti se zájmem o AMR technologii testovaly v letech 2014–2017 nová řešení a implementovaly flotily až pěti robotů. Od roku 2018 se AMR začaly stávat spolehlivou součástí výroby a intralogistiky, což vedlo k nasazení větších flotil robotů. S tím se postupně objevily složitější aplikace a vznikla větší potřeba robotů, které pracují efektivně 24 hodin 7 dní v týdnu. Od AMR robotů je tak vyžadovaná větší robustnost, provozuschopnost, soulad se standardy a jednoduchý servis. V současné době nasazují firmy do jednotlivých flotil v průměru přes 40 robotů MiR.

„Vzhledem k tomu, že společnosti potřebují velké flotily AMR, pracujeme nyní na nastavení, ve kterém bude možné roboty sledovat a rychleji reagovat na jakýkoli případný problém. Vyžaduje to stabilnější a výkonnější nastavení komunikace mezi roboty a softwarem pro fleet management. Společnosti dnes již používají pokročilejší Wi-Fi systémy pro mobilní zařízení a se standardem 5G očekáváme spolehlivost a stabilitu umožňující přesun náročných výpočetních procesů z robota do flotilového systému. To opět povede k větší odolnosti AMR technologie vzhledem k nižšímu počtu komponent, snazšímu servisu a vyšší efektivitě. Díky vyššímu výpočetnímu výkonu budeme moci například použít AI pro řešení náročnějších vnitropodnikových logistických úkolů,“ říká Søren E. Nielsen.

MiR se se svými 250 zaměstnanci reflektuje rychlý rozvoj na trhu AMR a neustále rozšiřuje škálu řešení pro intralogistiku. Nedávno uvedené roboty MiR600 a MiR1350, první AMR s certifikací IP52 odolné proti prachu a kapalinám jsou navrženy pro bezpečný přesun velkých nákladů v náročných výrobních a logistických prostředích. MiR vyvíjí také řadu výtahových modulů umožňujících robotům zvedat a vykládat palety a vozíky a zaručit snadnou integraci a škálovatelnost v celém hodnotovém řetězci. Ve stále větším počtu složitějších aplikacích lze MiR roboty osadit kolaborativním robotickým ramenem pro úkoly nakládky, vykládky a přepravy materiálu. Řešení je velmi flexibilní, nezávislé na umístění a pracovním prostoru a lze jej snadno přizpůsobit různým procesům.

V regionu střední a východní Evropy zaznamenal MiR v první polovině letošního roku 140% růst ve srovnání s rokem 2020. „Ve střední a východní Evropě jsou společnosti velmi vyspělé a zaměstnanci 

kvalifikovaní. To je skvělá příležitost pro nasazení AMR technologií a využití potenciálu v oblasti interní logistiky,“ řekl Søren E. Nielsen.

O Mobile Industrial Robots 

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě. MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu a Šanghaji. Společnost hned od svého založení v roce 2013 rychle rostla a v období od 2015 do 2020 se její tržby zvýšily o 1 246 %. Firma se sídlem v dánském Odense byla založena a je řízena odborníky s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti Amtech spol. s r.o. a DREAMland PLC. Pro více informací navštivte: http://www.mobile-industrial-robots.com.

Videa o jednoduchém nastavení a programování robotů, případové studie a komplementární nástroje naleznete zde:  https://www.youtube.com/channel/UC3MRxsNU6AW_hKdExtnGr1Q