Službu NETGEAR Insight Pro nyní podporují také mobilní routery

Díky dostupnosti služby NETGEAR Insight Pro v mobilních routerech mají uživatelé možnost využívat snadnou konektivitu, přístup k internetu odkudkoliv, jednoduché přidávání zařízení, centrální monitoring a vzdálenou správu.

Praha, 24. listopadu 2021 – Společnost NETGEAR, přední světový poskytovatel inovativních síťových produktů, oznamuje dostupnost služby NETGEAR Insight Pro v mobilních routerech. Pokročilé řešení pro vzdálenou správu v cloudu mohou nyní využívat majitelé mobilních routerů M1 4G LTE (MR1100) a M5 5G Wi-Fi 6 (MR5200).

Díky správě prostřednictvím cloudu jsou mobilní routery NETGEAR Nighthawk M1 a M5 výborným řešením pro firmy, které svým zaměstnancům potřebují poskytnout univerzální připojení k internetu. Výborně poslouží při práci z domova i u pracovníků v terénu, jako jsou třeba obchodní zástupci nebo záchranáři. Mobilní routery fungují prakticky kdekoliv a okamžitě poskytují konektivitu jakémukoliv zařízení, aniž by byly závislé na další infrastruktuře nebo technické podpoře.

Výhody služby NETGEAR Insight Pro

Služba NETGEAR Insight Pro umožňuje správcům IT a poskytovatelům řízených služeb (MSP) nastavovat správu LAN pro kanceláře a pobočky, která zajistí návštěvníkům nebo dočasným zaměstnancům přístup k Wi-Fi.  Správci IT mohou v rámci NETGEAR Insight Pro jednotlivé mobilní hotspoty bezdotykově nasadit a centrálně nastavovat, stejně jako průběžně monitorovat celou síť, odstraňovat její problémy nebo aktualizovat firmware dílčích síťových prvků.

Služba podporuje také snadnou a rychlou integraci dalších IT zařízení do sítě, centralizovanou konfiguraci a jednotnou správu profilů při hromadném nasazení. I při velkém množství zařízení v terénu umožňuje NETGEAR Insight Pro snadno najít a získat informace o jejich stavu. Poskytuje zprávy o jejich využití, síle mobilní sítě, šířce pásma, a dokonce i seznam připojených klientských zařízení. 

„Lidé dnes potřebují mít spolehlivý přístup k internetu odkudkoliv, aniž by byli omezováni sdílenou šířkou pásma v domácnosti nebo bezpečnostními problémy spojenými s veřejnou Wi-Fi. Mobilní routery představují ideální řešení k zajištění dedikovaného internetového připojení pro zaměstnance pracující z domu nebo v terénu,“ řekl Shaheen Kazi, ředitel divize správy SMB produktů v rámci NETGEAR Insight.

Dostupnost

Mobilní routery Nighthawk M1 4G LTE (MR1100) a Nighthawk M5 5G Wi-Fi 6 (MR51000) jsou celosvětově dostupné. Služba NETGEAR Insight Pro je poskytována v rámci dodatečného předplatného a zahrnuje měsíční nebo roční poplatek. Cena začíná na 22 USD za rok (1.83 USD za měsíc), a to za každý spravovaný mobilní router. Všechny výše zmíněné funkce na routerech M1 a M5 jsou součástí jejich základní výbavy. Více informací je k dispozici na webu www.netgear.com/insight/mobile-hotspot.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Dalšíinformace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.