Společnosti Mobile Industrial Robots a Logitrans oznamují strategickou spolupráci pro vývoj autonomního paletového vozíku

Nová řešení zaplní mezeru v přepravě palet umístěných na podlaze díky kombinaci AMR navigace a softwaru MiR s know-how Logitrans v oblasti manipulace s materiálem

Praha, 6. prosince 2021 – Společnosti Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), a Logitrans A/S, vedoucí výrobce zařízení pro manipulaci s materiálem, oznámily strategickou spolupráci na výrobu autonomních paletových vozíků. Autonomní paletové vozíky jsou navrženy tak, aby zaplnily mezeru na trhu pro bezpečné, efektivní a autonomní zvedání palet přímo ze země. K vývoji bude využito autonomní navigace a softwarových schopností firmy MiR v kombinaci s funkčností elektrických paletových vozíků společnosti Logitrans obsahující logistické know-how za posledních 80 let.

Obě společnosti se dohodly na vývoji nové řady autonomních paletových vozíků, které doplní současné mobilní roboty MiR s vysokou nosností bezpečně a spolehlivě přepravující palety a produkty v dynamickém prostředí plném lidí a dalšího přepravního zařízení. Stávající roboty MiR nakládají palety ze speciálně navržených paletových racků, přičemž vznikla vysoká poptávka ze strany zákazníků MiR po AMR robotech vyzvedávajících a doručujících palety umístěné na podlaze. Spolupráce umožní MiR a Logitrans splnit požadavky svých zákazníků a zároveň vytvořit mnoho nových obchodních příležitostí na trhu s obrovským potenciálem. 

„Naším posláním vždy bylo měnit způsob, jakým společnosti zvládají interní logistiku, aby mohly být produktivnější a konkurenceschopnější – a tato nová iniciativa je dalším obrovským krokem vpřed. Kombinace našich softwarových kompetencí s desítkami let hardwarového vývoje firmy Logitrans nám pomůže rychle zaplnit tuto mezeru. Budeme tak podporovat zákazníky v celém jejich hodnotovém řetězci,“ říká Søren E. Nielsen, prezident Mobile Industrial Robots.

Zatímco MiR registruje potřebu paletových vozíků mezi svými zákazníky, Logitrans vidí zvýšenou poptávku také po automatizaci stávajících procesů přepravy palet. „Víme, že odvětví manipulace s materiálem směřuje k automatizaci. Součástí naší identity je být vždy v popředí vývoje produktů v rámci obchodního sortimentu. Schopnost automatizovat produkty nám pomůže udržet si vedoucí pozici. Pro tento typ produktu nemáme vlastní kapacity, spolupráce s MiR představuje skvělé řešení,“ říká Gitte Kirkegaard, generální ředitelka společnosti Logitrans.

Nové řešení rozšiřuje možnosti AMR a paletového vozíku k pokrytí většiny potřeb interní logistiky 

MiR a Logitrans plánují vyvinout plně automatizovaný a poloautomatizovaný autonomní paletový vozík pro různé potřeby v logistických procesech. Dlouhodobá a strategická iniciativa pro vytváření nových obchodních oblastí a produktů firem MiR i Logitrans využívá vysoce kvalitního hardwarového zařízení Logitrans a stejně pokročilou navigační technologii a sofistikovaný software pro řízení flotil společnosti MiR.

„V okamžiku, kdy tyto AMR paletové vozíky přijdou na trh, společnosti se budou moci spolehnout na MiR jako na poskytovatele řešení pro většinu jejich potřeb interní logistiky,“ dodal S. E. Nielsen. 

„Spolupráce s firmou Logitrans nám pomůže uspokojit tyto rostoucí požadavky s předstihem, což na oplátku našim zákazníkům pomůže s dosažením jejich obchodních cílů.“

„Díky společným kompetencím, výjimečným zkušenostem MiR v oblasti robotů, komplexnímu portfoliu produktů Logitrans a schopnosti přizpůsobit se konkrétním požadavkům nabízíme budoucnost, ve které budou mít zákazníci  k dispozici AMR roboty, jež jsou ideální pro řešení jejich potřeb,“ říká G. Kirkegaard.

O společnosti Logitrans A/S 

Logitrans A/S vyvíjí, vyrábí a prodává zařízení pro manipulaci s materiálem a je jedním ze světových lídrů v segmentu zákaznických ergonomických řešení, vysokozdvižných vozíků a čistých produktů pro potravinářský a farmaceutický průmysl. Firma zaměstnává 75 pracovníků v Dánsku, 55 v Číně a 5 v USA a přes 95 % produktů prodává prostřednictvím svých prodejců ve více než 55 zemích. V Dánsku vyrábí Logitrans zejména čisté nerezové produkty, řešení na zakázku a malé produktové série. Větší série a méně složité produkty jsou vyráběny v Číně. Více informací naleznete zde: http://www.logitrans.com/

O Mobile Industrial Robots 

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě. MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu a Šanghaji. Firma se sídlem v dánském Odense byla založena a je řízena odborníky s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti Amtech spol. s r.o. a DREAMland PLC. Pro více informací navštivte: http://www.mobile-industrial-robots.com.


Videa o jednoduchém nastavení a programování robotů, případové studie a komplementární nástroje naleznete zde:  https://www.youtube.com/channel/UC3MRxsNU6AW_hKdExtnGr1Q