Upgrade celé domácí sítě na rychlost 2,5 Gbps? Skvělý nápad!

13. prosince 2021, Praha  – Současný rozmach práce z domova klade zvýšené nároky na rychlost a výkon celé domácí WiFi sítě. Mezi nejsnazší a nejdostupnější způsoby, jak tyto nároky splnit, patří upgrade celé sítě na rychlost 2,5 Gbps. Podrobnosti přináší Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ze společnosti Zyxel Networks.

Routery, kterými jsou domácnosti obvykle vybaveny, umožňují bezdrátové připojení k síti rychlostí do 1 Gbps, což je ve většině případů celkem dostatečné. Při této rychlosti však mohou nastat problémy s výkonem například, když je k síti WiFi připojen větší počet zařízení nebo když se nacházíte dále od routeru. 

Takové situace jsou obzvláště nepříjemné pro lidi pracující z domova. Mnozí z nás svou standardní kancelář vyměnili za pracovní stůl umístěný doma v pokojíku na horním patře, v podkroví nebo třeba v zahradním domku. Bohužel právě tato místa bývají od routeru vzdálena nejvíce, protože ve většině domácností se router prakticky vždy nachází v obývacím pokoji, kde obvykle končí kabely širokopásmového připojení. 

Silnější signál 

Pokles výkonu WiFi sítě se naštěstí dá řešit několika způsoby. Mezi ty nejjednodušší a cenově nejdostupnější patří upgrade celé sítě na rychlost 2,5 Gbps, který je současně nejlepší možností, pokud chcete, aby si vaše síť vyšší výkon udržela dlouhodobě. Vše, co k němu potřebujete, je instalovat malý síťový přepínač vedle vašeho routeru, na routeru vypnout WiFi a poté přidat PoE injektor pro napájení WiFi přístupového bodu, který zajistí kvalitní pokrytí ve vašem pracovním prostoru. 

Velká výhoda tohoto řešení spočívá v jeho jednoduchosti, cenové dostupnosti a vhodnosti pro většinu domácností. Pokud se pro toto řešení rozhodnete, dokonale se k němu hodí kombinace přepínače Zyxel MG105, přístupového bodu Zyxel NWA210AX (se kterým navíc získáte WiFi 6) a injektoru Zyxel PoE12-30W.

Plynulé a bezproblémové připojení 

Při rychlosti 2,5 Gbps by přenosová kapacita vaší sítě měla stačit k bezproblémovému streamování videokonferencí a k rychlému přístupu na síť. 

Toto řešení nejenže na dlouhou dobu uspokojí vaše nároky, ale navíc dokáže podporovat stále oblíbenější domácí zařízení napájená přes Ethernet, jako jsou bezpečnostní kamery s funkcí zoomování, otáčení a náklonu (PZT), chytré domovní zvonky, alarmy a další zařízení pro zabezpečení domácností. Rychlost 2,5 Gbps v celé domácí síti nepochybně oceníte také v případě, že používáte úložiště NAS pro ukládání velkých souborů, protože právě jejich přenos a případné šifrovaní znamenají další nároky na přenosovou kapacitu.

Upgrade domácí sítě na rychlost 2,5 Gbps je určitě dobrým nápadem, což dvojnásob platí v případě uživatelů, kteří spolehlivou a rychlou síť potřebují k pravidelné práci z domova.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

– působnost ve 150 zemích celého světa,

– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.