Prodeje 5G telefonů vzrostly meziročně téměř dvacetkrát. Už tvoří většinu, ukazují data Vodafonu

15. prosince 2021 – Aktuálně představují telefony s podporou technologie 5G už 60 % mobilů, které Vodafone v Česku prodá. Číslo koresponduje i s tím, že Vodafone dál navýšil pokrytí sítí 5G, v jejímž dosahu už je celých 60 % populace. V rámci probíhající vánoční kampaně na zákazníky čeká sleva až 5000 korun, třeba právě na nový chytrý telefon. Součástí základního tarifu Neomezený Basic, ale i Neomezený Super je už trvale možnost aktivovat si zdarma datové ZRYCHLENÍ NA MAXIMUM a okusit tak neomezenou rychlosti právě i na 5G síti.

Počet prodaných telefonů s podporou 5G sítí za leden až listopad 2021 narostl v meziročním srovnání u Vodafonu o 1782 %, tedy téměř dvacetkrát. Během letošního listopadu se navíc podíl prodaných 5G telefonů dostal k 60 %. To znamená, že většina lidí už si koupí takový telefon, který 5G podporuje.

„V prodejích telefonů se nemůžeme zdaleka porovnávat s největšími e-shopy, například v listopadu jsme celkově prodali desetitisíce mobilů. Přesto jde už o velký vzorek, který ukazuje jasný trend směrem k 5G. Navíc prodeje rostou navzdory omezeným dodávkám na trhu, na který dopadá nedostatek komponent u většiny dodavatelů elektroniky,“ popisuje Jakub Králík, manažer portfolia koncových zařízení Vodafonu.

Neomezená rychlost i slevy na telefony

Ceny 5G telefonů začínají už na 5,5 tisících korun, jak ukazuje e-shop Vodafonu. Aktuálně ovšem probíhá vánoční kampaň a to znamená, že každé telefonní číslo čeká sleva až 5000 korun na zařízení, a to při pořízení kombinované nabídky služeb. Sleva platí nejen na chytré telefony, ale také třeba na tablet, herní konzoli PlayStation nebo notebook a televizor.

Už v listopadu Vodafone navíc motivoval zákazníky, aby vrátili svůj vysloužilý telefon. Kdo ho odevzdal na pobočce Vodafonu od 15. do 29. listopadu, získal tak slevu na nákup nového zařízení až do výše 2000 korun. I v těchto zvýhodněných nákupech dominovaly 5G telefony, starý telefon přineslo a slevu využilo téměř 500 zákazníků.

Spolu s vánoční kampaní Vodafone upravil i své mobilní tarify. Nyní si u základního tarifu Neomezený Basic, ale i Neomezený Super zájemci mohou aktivovat každý měsíc zdarma datové ZRYCHLENÍ NA MAXIMUM. V běžném provozu jde o stovky Mb/s. Neomezenou rychlost mohou využít vždy tři libovolné dny v měsíci, aktivuje se v aplikaci Můj Vodafone nebo přes webovou samoobsluhu. Datové ZRYCHLENÍ NA MAXIMUM je připraveno také pro firemní tarify – neomezenou rychlost mají zákazníci k dispozici dokonce 7x 24 hodin měsíčně.

Další posun v pokrytí 5G sítí

Zmíněná možnost zrychlení tarifů zůstává už trvale, navazuje na rychlý posun Vodafonu v pokrývání sítí 5G. Ta je nyní dostupná pro celých 60 % procent populace (už v listopadu padla hranice 50 %), Vodafone je tak jasným tuzemským 5G lídrem. Přesné údaje ukazuje postupně aktualizovaná mapa pokrytí

Další informace přináší web www.vodafone.cz/5g

O společnosti Vodafone

Vodafone je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. Naším cílem je „spojovat pro lepší budoucnost“ a naše odborné znalosti a rozsah působení nám dávají jedinečnou příležitost dosáhnout pozitivní změny pro společnost. Naše sítě udržují rodiny, přátele, firmy i vlády ve spojení a hrajeme zásadní roli při udržování chodu ekonomik a kritických odvětví, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Vodafone je největším operátorem mobilních a pevných sítí v Evropě, je největším světovým poskytovatelem připojení k internetu věcí (IoT) a naše technologická platforma M-Pesa v Africe umožňuje 50 milionům lidí těžit z přístupu k mobilním platbám a finančním službám. Mobilní a pevné sítě provozujeme v 21 zemích a ve 52 dalších spolupracujeme v oblasti mobilních sítí s partnery. K 30. září 2021 jsme měli více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 28 milionů zákazníků s pevným připojením, více než 22 milionů televizních zákazníků a přes 130 milionů připojených IoT zařízení.

V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků – zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby, dalších přibližně 700 tisíc na fixní služby, kde Vodafone posílil svou pozici po integraci společnosti UPC Česká republika. Podporujeme diverzitu a inkluzi prostřednictvím našich politik v oblasti mateřské a rodičovské dovolené, celosvětově s pomocí internetového připojení posilujeme postavení žen a obecně zlepšujeme přístup ke vzdělání a digitálním dovednostem. Respektujeme všechny jednotlivce bez ohledu na rasu, etnickou příslušnost, zdravotní postižení, věk, sexuální orientaci, genderovou identitu, kulturu nebo náboženství.

Vodafone rovněž dělá významné kroky ke snížení dopadu svého podnikání na planetu. Jde například o nákup 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů po celém světě i o opětovné použití, další prodej nebo recyklaci 100 % našeho nadbytečného síťového vybavení nejpozději od roku 2025. Firma také postupně snižuje emise skleníkových plynů z provozu i z dodavatelského řetězce. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality. Více informací na www.vodafone.cz.