Štěstí, zdraví, a hlavně pohodu a pomazlení. To si do nového roku přejí ambasadoři značky Fitmin Libor Šula a Jan Hepnar!

Závěr roku bývá většinou ve znamení vzpomínání, co nám letošní rok přinesl a vzal. Lidé
si také často kladou otázky, co čekají od dalšího roku a s jakými ambicemi do něj již zanedlouho vkročí. Jinak to není ani u ambasadorů značky Fitmin, milovníka mainských mývalích koček a známého kadeřníka Libora Šuly a Jana Hepnara, vedoucího Horské služby. Co si oni přejí do nového roku a jak hodnotí ten uplynulý?

Jak se připravujete na Vánoce a kde je budete trávit?

Obrovská nevýhoda chovatelství je, že pokud to děláte opravdu na profesionální úrovni
a nemáte doma dvě, maximálně tři kočičky, stáváte se závislým na pomoci druhých. Proto povětšinou trávíme vánoční svátky doma v kruhu rodiny, ať již té dvounohé neb čtyřnohé. Milujeme tradice a také si užíváme vánoční dekorace. Bohužel s výběrem, kdy kupujete pouze nerozbitné, bezpečné, nejedovaté ozdoby se výběr rapidně zužuje, ale i přesto
se nám i s naší demoliční četou zatím každý rok povedlo interiér nazdobit. Takže přípravy jsou většinou o tom, kam a jak něco nalepit, přitlouct a vklínit, aby to vydrželo v nezměněném stavu alespoň týden.

Jak byste tento rok shrnul? Co Vám dal a co naopak vzal?

Náročný, chaotický a nesmírně sebepoznávající rok. Myslím si, že spoustu věcí, které bych si o sobě nikdy nemyslel a o kterých bych věřil, že nikdy nemůžu zvládnout, bylo překonáno a pomohlo mi se naučit dívat na svět daleko střízlivějšíma očima! 

Co byste popřál do nového roku?

Hlavně zdraví, v dnešní době si snad nejde přát víc. Od toho se už odvíjí vše ostatní. Když je člověk a jeho blízcí zdraví, tak spokojenost a štěstí už jsou záhy na cestě k vám.
Nakonec také hodně lásky. Sám dobře vím, jak je to důležité být milován a mít šanci milovat.
A to já doopravdy jsem. Můj manžel a kočičí rodina, kterou jsem obklopován, mě denně zahrnují bezpodmínečnou láskou, a to bych přál vám všem. Dvounohým, čtyřnohým, chlupatým, i těm bez srsti.

Jak se připravujete na Vánoce a kde je budete trávit?

Přípravy jsou asi jako u každého – světýlka na dům, dopis Ježíškovi, a hlavně u úklidu
a pečení nepřekážet manželce. Celý Štědrý den jsme bohužel s pejskem v práci, a tak domů dorazíme až večer. Výhodou je, že Casi ani já nestihneme doma nic zničit a večeře tak může v klidu začít. 

Jak podle Vás vypadají ideální Vánoce?

Všude bílo, rodina pohromadě a pejsek Casi schovaný pod stolem, kde ani nedutá, aby s námi mohl doma zůstat co nejdéle. Štědrý večer je totiž jediný v roce, kdy s námi může být uvnitř domu. 

Jak byste shrnul tento rok? Co Vám dal a co byste do toho nového popřál?

Kvůli pandemii se zrušila spousta společných cvičení, kurzů a závodů. Zároveň jsme ale měli více času přes zimu na individuální trénink. Běžně totiž trávíme zimu na sjezdovkách
a v terénu při záchraně a se samotným výcvikem to tak bývá v tomto období složitější. Do roku 2022 bych všem pejskařům popřál zejména hodně trpělivosti s jejich čtyřnohými kamarády, a ještě trochu více radosti, kterou spolu prožijí. 

Více informací naleznete na www.fitmin.cz

O značce Fitmin

Tradiční česká firma má k přírodě velice blízko nejen svou filosofií, ale i sídlem, to má totiž v podhůří Orlických hor. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 21 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jedním z cílů, který stojí na hlavním stupni priorit už od samých začátků, je snaha přicházet stále s něčím novým, co zlepší život zvířete a tím i jeho majitele. Důkazem úspěchu bezesporu je, že se tento cíl daří plnit. Fitmin například jako úplně první značka krmiv v České republice začala ve výrobě používat skutečně čerstvé maso s původní vlhkostí 70 %. Fitmin se tak odchyluje od dlouho zavedené praxe, kdy bylo zvykem maso před zapracováním do krmiva nejdříve přeměnit v moučku, což je proces, který znehodnocuje jeho výživnost. Navíc si zakládá na využití pouze masa vysoké kvality, které je srovnatelné s takovým, jež se používá v potravinářství