Televizní stanice AMC představuje exkluzivní seriál The Little Drummer Girl. Obstojí křehká herečka ve světě špionáže?

Praha – 28. prosince 2021 Tajemný svět špionáže fascinuje lidi od nepaměti. Dlouhou dobu byl zahalen neproniknutelnou rouškou tajemství, ale dnes už se čas od času objevují nejrůznější dokumenty, filmy a seriály, které ji poodkrývají. Mezi špiony vás zavede i seriál The Little Drummer Girl, který od 3. ledna startuje na televizní stanici AMC. 

Britský spisovatel John le Carré proslul jako autor špionážních a politických románů. Jeden z nich se stal inspirací pro filmaře a vznikl tak exkluzivní seriál The Little Drummer Girl, který můžete od ledna 2022 sledovat na televizní stanici AMC. Příběh plný vášnivé lásky a napětí se natáčel na několika místech Evropy, přičemž nejvíce využívané byly lokace ve Velké Británii, Řecku, ale i v České republice. Pozorní diváci možná poznají pražská zákoutí nebo město Cheb, který se po dobu natáčení proměnil v rakouské městečko Kleinalm.

Mezi dobrem a zlem je tenká linie

Seriál se odehrává v roce 1979, kdy izraelská tajná služba Mossad, ve snaze dopadnout palestinského teroristu Khalila, rekrutuje do svých řad mladou anglickou herečku Charlie. Jejím úkolem je s využitím svých hereckých schopností a velké dávky odvahy, odhalit palestinskou teroristickou síť, která operuje po celé Evropě. Charlie se ocitá v neustálém nebezpečí, a to i citovém, protože v tomto světě bývá hranice mezi láskou a nenávistí či kladným hrdinou a zloduchem opravdu velmi tenká a nejasná. Již v době svého prvního vydání vyvolala kniha rozruch, a i dnes působí celý děj odvážně. 

Kvalitní seriál i obsazení

Role Charlie se ujala Florence Pugh, herečka nominovaná na cenu BAFTA a známá z filmu Lady Macbeth. Jako Becker se představí Alexander Skarsgårda, laureát cen Emmy® a Golden Globe®, kterého jste mohli vidět například ve filmu Big Little Lies/Sedmilhářky. Ujít si nenechte ani Michaela Shannona v roli Kurtze. Tohoto herce dvakrát nominovaného na Oscara můžete znát z filmu The Shape of Water/Tvář vody. 

Naskočte 3. ledna 2022 na vlnu napětí, která se vzedme každé pondělí ve 22.00 hodin na televizní stanici AMC.

#

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI – Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com.