Prodal firmu a své zkušenosti teď bude předávat dalším. ExFlowmon Jiří Tobola přestupuje do JICu

Brno, 6. ledna 2022 – Spoluzakladatel úspěšného technologického startupu Flowmon Jiří Tobola začal od nového roku nově spolupracovat s inovační agenturou JIC. Chce se podělit o své zkušenosti s dalšími nadějnými startupisty z jižní Moravy a věnovat se bude především oblastem salesu a marketingu. Své zkušenosti chce využít také v rozvoji spin-offů v Brně.

Jiří Tobola patří mezi několik brněnských startupistů, kterým se podařilo vybudovat globálně úspěšnou firmu a dovést ji až k exitu do rukou velkých technologických hráčů. Koncem roku se rozhodl firmu Flowmon opustit úplně a od začátku roku své zkušenosti předává dalším nadějným podnikatelům z jižní Moravy jako zaměstnanec inovační agentury JIC. „Díky univerzitám a celkově zdejšímu prostředí máme v regionu ohromný technický talent. Je tu spousta lidí, kteří něco umějí. Bohužel jsme ale pozadu v prodeji a v marketingu – minimálně oproti tomu, jak se tohle dělá v USA,“ říká Jiří Tobola a dodává: „Nám je americký způsob nepříjemný, jenže trh takhle funguje. Moje osobní mise je pomoct firmám se zajímavým technologickým produktem dostat ho na zahraniční trhy.“

Z angažmá úspěšného podnikatele má radost i ředitel JICu Petr Chládek„Pro region je důležitý giveback úspěšných podnikatelů. Mají zkušenosti, kontakty a když k tomu přidáte osobní misi pomoci dalším lidem s touhou podnikat, je to ideální situace.“ Od Toboly si Chládek slibuje, že s jeho podporou vyrostou na jižní Moravě další následovníci nejenom Flowmonu, ale třeba Kiwi.com, Y Soft, Kentico nebo Phonexie.

Flowmon Networks spoluzaložil Jiří Tobola v roce 2007 a jedná se o jeden z mála úspěšných univerzitních spin-offů na jižní Moravě. Po 14 letech firmu dovedl k dvojnásobnému exitu do USA. Jednalo se o jeden z největších prodejů, který v regionu za poslední roky proběhl. Firmu odkoupila americká technologická firma Kemp a tu následně po roce technologický gigant Progress.