Společnost SECO International zakoupila jedenáctý vrtulník Bell 505 a stala se prvním japonským dealerem těchto strojů

Fort Worth, TX (11. ledna 2022) – Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že s japonskou SECO International podepsala kupní smlouvu na další vrtulník Bell 505. SECO International se zároveň stala prvním japonským dealerem těchto strojů. 

Prodej navazuje na dopis o záměru (LOI) podepsaný společností SECO International v roce 2015, jenž se týkal nákupu 10 vrtulníků Bell 505. Ty už byly dodány. SECO International vznikla v roce 1983; provozuje flotilu lehkých vrtulníků a spravuje letadla soukromých vlastníků, kterým nabízí plnou provozní podporu v rámci vlastního zázemí na letišti v Nagoji.

„Velmi si vážíme důvěry, kterou nám SECO International projevila tím, že si u nás objednala nejprve 10 strojů Bell 505 a následně nyní i jedenáctý – i tím, že se stala prvním dealerem těchto strojů v Japonsku,“ uvedl Jose Jacinto Monge, výkonný ředitel společnosti Bell pro Asii a Tichomoří, a dodal: „Těšíme se na prohloubení vzájemných obchodních vztahů a další rozvoj podnikání s těmito vrtulníky v Japonsku.“

Bell dodal první vrtulník 505 v roce 2017. K dnešnímu dni jich je v provozu 300 na šesti kontinentech. Dohromady nalétaly přes 70 000 letových hodin. V roce 2018 pak dodal Bell čtyři vrtulníky modelu 505 japonské pobřežní stráži, která je využívá jako základní vrtulníkový trenažér. 

Bell 505 je ideální stroj pro soukromé charterové lety, korporátní klientelu, leteckou záchranou službu, evakuace, ochranu veřejné bezpečnosti, výcvik pilotů a další účely. Lehký jednomotorový vrtulník nabízí kombinaci robustního vysokého výkonu, nízké spotřeby paliva a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Stroj byl navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost a kombinuje osvědčené systémy s pokročilými technologiemi a elegantním moderním vzhledem. Díky dvoukanálovým digitálním plně automatickým systémům ovládání motoru (FADEC) má tento vrtulník jako jediný ve své třídě dostatek výkonu také ve velkých výškách. Navíc špičková celoprosklená pilotní kabina G1000H NXi a panoramatická okna zajišťují skvělý výhled. 

###

O společnosti Bell 

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.