Air France pokračuje v zavádění služby „Ready To Fly“ a automatizuje francouzskou dopravu: Ověřování očkovacího průkazu na vnitrostátních letech

Služba „Ready to Fly“, která umožňuje zákazníkům nechat si zkontrolovat nutné cestovní doklady spojené s onemocněním covid-19 ještě před odjezdem na letiště, je aktuálně dostupná na 140 trasách a 600 denních letech společnosti Air France.
U vnitrostátních letů je nyní ověření francouzského očkovacího průkazu automatizované a okamžité. Toto ověření lze provést online nebo přímo
v samoobslužných kioscích v den odletu.

V červenci 2021 spustila společnost Air France službu „Ready To Fly“, která je bezplatná
a volitelná a poskytuje zákazníkům potvrzení, že mají pro svou cestu požadované zdravotní doklady, a to ještě před příjezdem na letiště. Služba poskytuje zákazníkům větší klid
a bezproblémovější cestování tím, že se především se vyhnou vícenásobným kontrolám v den odletu.

Služba Ready To Fly, která se u zákazníků osvědčila, je postupně zaváděna po celém světě.

V současné době je k dispozici na více než 140 trasách při odletu z 80 letišť, což představuje více než 600 letů denně : 

– Všechny vnitrostátní lety ve Francii a lety z/do Korsiky a francouzského zámořského departementu;

– Lety do/z Spojených států, Argentiny, Chile a Brazílie;

– Lety z Francie do Německa, Španělska, Řecka, Itálie, Portugalska, Gabonu a Senegalu;

– Lety do Francie při odletu z Evropy a Kanady.

Od svého spuštění využilo službu Ready To Fly více než 600 000 zákazníků.

Automatizovaná služba pro vnitrostátní lety

Od 24. ledna 2022 je očkovací průkaz povinný na vnitrostátních letech ve Francii pro

cestující starší 16 let (s výjimkou letů na Korsiku a do/z francouzského zámoří) a pro cestující starší 18 let (s výjimkou letů na Korsiku a do francouzského zámoří). Aby se zkrátila doba potřebná ke zpracování předložených dokladů, nahrazuje společnost Air France ruční zpracování dokladů ověřování očkovacího průkazu automatickou kontrolou, čímž zajistí, že zákazníci cestující ve Francii obdrží okamžité potvrzení. 

Tato funkce je k dispozici několik dní před odletem, stejně jako u všech ostatních programů Ready To Fly. Zákazníci obdrží od společnosti Air France e-mail s výzvou k nahrání dokladů, které jsou následně překontrolovány. 

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer programme has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.