Daktela měla loni rekordní obrat, meziročně vzrostl o 30 %. Letos pokračuje expanze do Evropy

Praha 2. února 2022 – Společnost Daktela, lídr CEE regionu s řešením pro kontaktní centra, dosáhla v loňském roce nejvyššího obratu ve své 16leté historii ve výši 253 milionů korun. Úspěšně tak pokračovala transformace malé rodinné technologické firmy v nadnárodní korporaci s více než 110 zaměstnanci, která má v současnosti pobočky nejenom v řadě evropských zemí, ale také na Filipínách a ve Spojených arabských emirátech.

Příběh Daktely, který začal v roce 2006 instalací několika malých ústředen a pokračoval
až k současnému postavení nejoblíbenějšího softwaru pro kontaktní centra ve střední Evropě, si v loňském roce zapsal další velmi úspěšnou kapitolu své historie. To potvrzují i aktuální čísla hospodářského výsledku za rok 2021.

V Daktele se nám podařilo celosvětově meziročně navýšit obrat o více než
30 procent, přičemž ukazatel EBITDA vzrostl na rekordních 74 milionů korun. Díky stovkám nových zákazníků a covidovým vlnám došlo také k dosud největšímu zatížení naší cloudové platformy pro kontaktní centra v historii Daktely, systém přesto opakovaně prokázal prakticky 100% spolehlivost, což je pro naše zákazníky jedna z nejdůležitějších vlastností,“ říká Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela.

Zmíněný nárůst aktivity firem a e-shopů potvrzují také jednotlivé statistiky ze systému Daktela. „Zaznamenali jsme například nárůst počtu hovorů o více než 30 %, komunikace v rámci chatu o 18 % a ve srovnání s rokem 2020 došlo také k nárůstu počtu hovorových licencí Daktela o celých 35 %, a to jak díky novým zákazníkům, tak v souvislosti s růstem počtu licencí v rámci systému Chytrá karanténa, největšího kontaktníha centra v ČR,“ dodává Richard Baar.

V loňském roce nabrala novou dynamiku také expanze Daktely v zahraničí. Rychlým tempem rostly pobočky nejenom na Slovensku, ve Velké Británii, Polsku a Maďarsku, ale také na Filipínách a v Dubaji. Když v polovině roku 2021 vstoupil kapitálově do Daktely slovenský fond Sandberg Capital, byla ještě silněji podpořena dlouhodobá ambice stát se jedničkou na středoevropském trhu v rámci kontaktních center a zákaznické péče a jedním z významných hráčů na západoevropském trhu.

V roce 2022 budeme v zahraniční expanzi pokračovat otevřením dvou poboček, ve Slovinsku a Rumunsku, kde tamním firmám a zákazníkům nabídneme naše kompletní portfolio telekomunikačních služeb. Současně řešíme několik akvizičních příležitostí, které by nám měly dále rozšířit produktové portfolio a pokrýt tak ještě širší oblast na trhu kontaktních center,“ upřesňuje na závěr Richard Baar ze společnosti Daktela.

O Daktele:

Česká technologická společnost Daktela má pobočky v České republice, na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném království, v Dubaji, na Filipínách a nově také v Maďarsku, svůj systém je schopna dodávat globálně. Nabízí zákazníkům komplexní telekomunikační služby, kde základem je vlastní komunikační software Daktela, k němuž dodává i hlasové a SMS služby v rámci celé Evropy a mnoha dalších států. V současnosti překročila hranici 900 spokojených firemních zákazníků všech velikostí. Více informací na https://www.daktela.com