Společnost HMD Global představuje cenově dostupné telefony Nokia G21 a Nokia G11 s 90Hz obnovovací frekvencí displeje

  • Love it: 3denní výdrž baterie na jedno nabití a nový režim pro její optimalizaci.
  • Trust it: Dva roky hlavních aktualizací a tři roky pravidelných bezpečnostních záplat.
  • Keep it: Zcela nový design telefonů Nokia, který udává nový směr nejen pro rok 2022.

Praha, 14. února 2022 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila dva nové telefony spadající do oblíbené modelové řady Nokia G – Nokia G21 a Nokia G11. V minulosti představené telefony Nokia byly vždy proslulé svou dlouhou výdrží na jedno nabití. Dnešní dvojice novinek není výjimkou, a to díky své působivé třídenní výdrži a novému Superúspornému režimu baterie. 

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global, sdělil: „Snažíme se neustále posouvat segment střední třídy vpřed a poskytovat zákazníkům cenově dostupná, bezpečná a konkurenceschopná zařízení nabitá technologiemi. Jsem rád, že mohu představit dva nové zástupce naší modelové řady Nokia G, kterými jsou telefony Nokia G21 a Nokia G11.

Obě novinky jsou ztělesněním odolnosti, dlouhé životnosti a působivé výdrže baterie na jedno nabití. Tedy vším, čím se telefony Nokia před lety proslavily. Čistý Android a mnohem častější aktualizace, než má konkurence v této cenové relaci, potvrzují náš příslib prodlužovat životnost a délku používání zařízení i pro rok 2022.“

Pravidelné aktualizace a pokročilé zabezpečení

Dvojnásobný počet bezpečnostních aktualizací v porovnání s konkurencí ve stejné cenové kategorii pomáhá chránit veškerá data v telefonu. Stejně jako v případě předchozích modelů řady Nokia G se mohou majitelé Nokia G21 a Nokia G11 těšit na hlavní systémové aktualizace po dobu dvou let
a pravidelné bezpečnostní aktualizace po dobu tří let.

Novinkou je funkce rozpoznání obličeje i s nasazenou rouškou a respirátorem. Vaše pohodlí při odemykání telefonu tak už nebude nikdy narušeno a svá data budete mít v naprostém bezpečí. Obě novinky jsou taktéž připraveny na brzkou aktualizaci na Android 12.

Dlouhá výdrž baterie na tři dny

Nokia G21 a Nokia G11 disponují velkorysou kapacitou baterie o velikosti 5050 mAh s podporou rychlého 18W nabíjení. Úctyhodná třídenní výdrž baterie je ideální pro ty, kteří se chtějí věnovat všem svým aktivitám na plno, aniž by museli pravidelně sledovat procentuální ukazatel stavu nabití. 

Zapnutím zcela nového Superúsporného režimu lze výdrž ještě dodatečně prodloužit. Režim lze zapínat automaticky i manuálně.

Rychlá odezva pro ještě plynulejší používání

Nokia G21 a Nokia G11 jsou prvními telefony Nokia, které nabízejí 90Hz obnovovací frekvenci displeje. Ať se už jedná o brouzdání na internetu, prohlížení fotografií nebo hraní her, vše je daleko plynulejší
a přirozenější. Oba telefony jsou pak vybaveny velkým displejem s uhlopříčkou 6,82 palců a HD+ rozlišením.

Dechberoucí fotografie s Nokií G21

Nokia G21 je vybavena novým pokročilým snímačem s vysokým 50MP rozlišením, umělou inteligencí, 2MP fotoaparátem pro makro a 2MP senzorem pro hloubku ostrosti. O parádní selfie za každé situace se postará přední fotoaparát s rozlišením 8 MP.

Hlavní fotoaparát spojuje 4 pixely do jednoho. Výsledný snímek tedy disponuje 12,5MP rozlišením. Díky tomu fotografie vyniknou velmi dobrou expozicí i při zhoršených světelných podmínkách. K dispozici je dále režim pro zachycení snímků v plném 50MP rozlišení nebo povedený noční režim.  

Nový design a vysoká odolnost 

Nokia G21 a Nokia G11 potěší novým štíhlejším designem, který skvěle padne do ruky. Tělo je vyrobeno z odolného polykarbonátu a nadále svým vzhledem ctí odkaz na severské kořeny značky. 

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučenou cenu a barevné varianty na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.