Bratislava o víkendu žila esportem. Turnaj o 1 000 000 korun zboural rekordy ve sledovanosti česko-slovenských zápasů

O víkendu se do Bratislavy sjeli příznivci elektronických sportů z celé České republiky i Slovenska. Ti sledovali finálové zápasy turnaje Tipsport CS:GO, který je součástí šampionátu MČR. První místo si nakonec odnesl tým Apeks, který si na své konto připsal největší část finanční odměny, která činila 1 000 000 korun. Závěrečné souboje týmů během finálového dne sledovaly stovky diváků na místě a statisíce v živém vysílání. Celý turnaj díky nim zaznamenal na platformě Twitch přes milion zhlédnutí.

Letošní sezóna českého mistrovství ve hře Counter-Strike: Global Offensive začala naplno. První zastávku letošního MČR – turnaj Tipsport CS:GO Bratislava – opanoval tým Apeks, který ve finále zdolal českou jedničku, celek SINNERS. Třetí místo si odnáší ENTERPRISE, jehož hráči předčili v souboji o bronz eSubu. Prestiž turnaje zvýšilo i pozvání dvou zahraničních týmů. Kromě již zmíněných Apeks se představili i maďarští Budapest Five, kteří ale v česko-slovenské konkurenci neuspěli a po dvou prohraných zápasech se rozloučili hned po svém prvním hracím dnu. 

„Je neuvěřitelné, kolik diváků sledovalo zápasy online. Jen během finálového dne si přímý přenos na Twitchi pustilo přes 400 000 unikátních diváků. Ve světě každoročně skokově roste počet diváků esportu a my vidíme, že tento trend se v posledních letech nevyhnul ani Česku a Slovensku. Moc děkuji fanouškům za skvělý zážitek a chtěl bych je pozvat na další MČR turnaje, které nás letos čekají,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která turnaj Tipsport CS:GO Bratislava zorganizovala.

Příští zastávka Praha a Brno

MČR ve hře CS:GO slovenským turnajem teprve začíná. Ten příští odehrají týmy online. Na něj pak naváže Tipsport CS:GO Praha, který bude hostit zbrusu nová Vodafone PLAYzone Arena – moderní esportové centrum rozkládající se na ploše větší než 1000 m2. Grandfinále proběhne již tradičně v listopadu na BVV Brněnském výstavišti v rámci festivalu Life!. Celkové finanční odměny se tak letos vyšplhají na 4,5 milionu korun (184 000 eur). Jde tak o nejvyšší dotaci v historii česko-slovenských esportových soutěží. Společnost Tipsport si pro účastníky navíc připravila ještě jednu speciální motivaci. Pokud se některému týmu podaří vyhrát pět z osmi po sobě jdoucích velkých turnajů, získá automaticky „Tipsport Grand Slam“ a bonus ve výši 2 miliony korun.

Všechny aktuální informace o MČR najdete na stránkách www.mcr.gg.

O Tipsportu

Největší sázková společnost na českém a slovenském trhu se 3500 zaměstnanci. Otevřená, proklientská, komunitní a zodpovědná sázkovka, která už tři dekády inovuje prostředí kurzového sázení. Nabízí široké portfolio produktů, klíčové jsou kurzové sázky. Protože 95 % těchto sázek je uzavíraných online, je Tipsport silně technologickou firmou. Před pěti lety založil Nadaci Tipsport, která se za tu dobu stala jednou z největších firemních nadací v ČR.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone je provozovatelem Vodafone PLAYzone Areny, esportového centra o rozloze přes 1000 m2. Je také organizátorem soutěží MČR, včetně milionové Tipsport CS:GO. Jako součást skupiny Prima se zaměřuje i na výrobu pořadů s herní tematikou, které vysílá televizní stanice Prima COOL, a pravidelné denní zpravodajství přináší prostřednictvím portálu PLAYzone.cz. Ten je nejnavštěvovanějším esportovým serverem na českém internetu, a kromě novinek nabízí i turnajovou platformu a funkci Zápasovník. V něm návštěvníci najdou vše podstatné o esportových turnajích, hráčích, zápasech a týmech. V roce 2021 uzavřela agentura PLAYzone exkluzivní partnerství se světovými organizátory ESL a Blast, jejichž soutěže přináší divákům s českým komentářem.