Vodafone TV oslavila dva roky. Má už přes 300 tisíc zákazníků a nově nabízí i aplikaci pro chytré televizory

11. dubna 2022 – Skupina Vodafone je dnes druhým největším poskytovatelem placené televize v Evropě a diváků jí přibývá i v Česku. Užívat si mohou přes 145 televizních kanálů, vlastní videotéku s tisíci tituly, jedinečné partnerství s Netflixem, špičkový fotbal i hokej nebo třeba aplikaci HBO Max přímo v set-top boxu. Televizi lze sledovat i v počítači, mobilu a nově také v chytrých televizorech s operačním systémem Android.

K prvním narozeninám dostala loni Vodafone TV prémiový set-top box, který lze ovládat i hlasem

Nyní se rozrůstají možnosti, jak sledovat pořady na více obrazovkách a jak si vytvořit televizní koutek kdekoli a kdykoli. 

„Naší snahou je i nadále přinášet nové možnosti pohodlného sledování Vodafone TV. Tu si mohou nově zákazníci pustit i na televizorech se systémem Android, které jsou mladší než pět let a vybaveny minimálně systémem Android 5.0. Současně pracujeme i na dalších televizních platformách, například pro televize Samsung nebo LG,“ říká Milan Raška, ředitel oddělení rozvoje televizní a internetové služby společnosti Vodafone.


Dosud mohli diváci vedle set-top boxu sledovat Vodafone TV také skrze tablet nebo chytrý telefon (operační systémy Android i iOS) a to platí i nadále. Stejně tak mohou sledovat televizi od Vodafonu na počítači přes webové prohlížeče Google Chrome, Firefox nebo Edge. Podporované jsou operační systémy Windows 8.1 a novější.

Nové kanály od dubna

Pro svých současných více než 300 tisíc zákazníků si Vodafone TV připravila také některé programové změny. „Od 1. dubna na programu Vodafone 100 přinášíme všem prémiový dokumentární kanál National Geographic Wild. Tímto kanálem slavíme dubnový Den Země a celý měsíc si tak můžou diváci užívat setkání s přírodou a divočinou,“ doplňuje Milan Raška.

Programová nabídka se rozšířila i o dětský kanál Nick v ukrajinštině, vysílá pohádky jako Tlapková patrola, Tučňáci z Madagaskaru nebo Želvy Ninja. Dostupný je na pozici 135 všem zákazníkům s tarify Klasik, Komfort a Komplet. Doplnil tak už dříve spuštěný ukrajinský program 1+1 International.

Milníky v dosavadní historii Vodafone TV

Vodafone TV nabízí přes 145 televizních kanálů, vlastní videotéku s tisíci tituly včetně titulů ve 4K, aplikace Netflix nebo třeba Amazon Prime Video. Loni přibyla aplikace Facebook Watch. Jde tak o televizi s nejpestřejší nabídkou obsahu na trhu, vybere si opravdu každý člen rodiny. Ke druhým narozeninám připojujeme vybrané důležité milníky dosavadní historie Vodafone TV v Česku:

Březen 2020
Spuštění služby Vodafone TV v Česku. Televize běží na vlastní globální platformě. Funguje s pevným internetem od Vodafonu, ale i od jiných poskytovatelů, a dává tak možnost rodinné zábavy všem zákazníkům.

Červenec 2020
Vary u vás doma. Vodafone je dlouholetým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a po odložení 55. ročníku nabídla Vodafone TV ve své videotéce přes 30 filmových lahůdek českých i zahraničních tvůrců, které v Karlových Varech v předešlých letech silně rezonovaly.

Srpen 2020
Pouze u Vodafone TV se součástí televizní nabídky stala služba Netflix. Aplikace pro Netflix už je předinstalovaná na set-top boxu Vodafone TV a zákazníci tím získali přístup k velkému množství oceněných filmů, seriálů, dokumentů i televizním a dětským pořadům.

Říjen 2020
Vodafone jako první operátor v Česku přidává do své videotéky filmy v nejvyšším rozlišení 4K. Mezi prvními snímky byl například Akumulátor 1 Jana Svěráka.

Duben 2021
Přibyl prémiový set-top box. Ten se může pochlubit funkcí hlasového ovládání v češtině. Také se obejde bez kabelu, protože ho lze k internetu pohodlně připojit přes Wi-Fi.

Červenec 2021
Vodafone TV přinesla olympiádu v Tokiu jako na dlani – díky sedmi speciálním olympijským kanálům v HD kvalitě.

Září 2021
Nejlepší fotbal světa. Od tohoto data mohou diváci Vodafone TV sledovat fotbalovou Ligu mistrů, ale také německou Bundesligu nebo španělskou La Ligu. Programovou nabídku totiž rozšířily kanály Nova Sport 3 a 4. Vodafone přináší kromě fotbalu (včetně evropských pohárů s účastí českých týmů, kanálů Sport 1 a 2) také přenosy hokejové NHL nebo závody Formule 1. 

Březen 2022
Videotéku HBO Max mohou diváci Vodafone TV sledovat přímo přes svůj set-top box.

Duben 2022
Aplikace Vodafone TV je dostupná v chytrých televizorech s operačním systémem Android. 

Další informace najdete na webové stránce www.vodafone.cz/televize

O společnosti Vodafone

Vodafone je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. Naším cílem je „spojovat pro lepší budoucnost“ a naše odborné znalosti a rozsah působení nám dávají jedinečnou příležitost dosáhnout pozitivní změny pro společnost. Naše sítě udržují rodiny, přátele, firmy i vlády ve spojení a hrajeme zásadní roli při udržování chodu ekonomik a kritických odvětví, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Vodafone je největším operátorem mobilních a pevných sítí v Evropě, je největším světovým poskytovatelem připojení k internetu věcí (IoT) a naše technologická platforma M-Pesa v Africe umožňuje 50 milionům lidí těžit z přístupu k mobilním platbám a finančním službám. Mobilní a pevné sítě provozujeme v 21 zemích a ve 47 dalších spolupracujeme v oblasti mobilních sítí s partnery. K 31. prosinci 2021 jsme měli více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 28 milionů zákazníků s pevným připojením, více než 22 milionů televizních zákazníků a přes 142 milionů připojených IoT zařízení.

V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků – zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby, dalších přibližně 700 tisíc na fixní služby, kde Vodafone posílil svou pozici po integraci společnosti UPC Česká republika. Podporujeme diverzitu a inkluzi prostřednictvím našich politik v oblasti mateřské a rodičovské dovolené, celosvětově s pomocí internetového připojení posilujeme postavení žen a obecně zlepšujeme přístup ke vzdělání a digitálním dovednostem. Respektujeme všechny jednotlivce bez ohledu na rasu, etnickou příslušnost, zdravotní postižení, věk, sexuální orientaci, genderovou identitu, kulturu nebo náboženství.Vodafone rovněž dělá významné kroky ke snížení dopadu svého podnikání na planetu. Jde například o nákup 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů po celém světě i o opětovné použití, další prodej nebo recyklaci 100 % našeho nadbytečného síťového vybavení nejpozději od roku 2025. Firma také postupně snižuje emise skleníkových plynů z provozu i z dodavatelského řetězce. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality. Více informací na www.vodafone.cz