Upvest pokořil milník 1 miliardy korun v proinvestovaném objemu, jen v březnu platformou prošly investice za 180 milionů korun

Společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro investice do nemovitostí formou participace na privátním dluhu, překračuje milník 1 miliardy proinvestovaných korun skrze svůj produkt. Jen v březnu společnost investorům nabídla projekty v celkové hodnotě 180 milionů.

V roce 2022 Upvest dále akceleruje své působení na trhu. Pro investory letos firma připravila již pět investičních příležitostí, z nichž tři byly zainvestovány rekordní rychlostí. Do projektu Nagano Park, jehož crowdfunding stále probíhá, je možné investovat do 20. dubna. Upvest tak navázal na úspěšný rok 2021, ve kterém se podařilo meziročně 5x zvětšit proinvestovaný objem a v rámci kterého Upvest na své platformě umožnil investorům participovat na financování  celkem 10 projektů. Jednalo se například o kancelářský komplex Rustonka Red Court developerské společnosti J&T Real Estate či výstavbu rezidenčního projektu Hagibor – Budova Gamma od developera CRESTYL. Potenciál Upvestu reflektuje zájem z řad jak investorů, tak developerů, a ještě užší spolupráce s Komerční bankou. Ta skrze svou dceřinou společnost KB Smart Solutions do Upvestu majetkově vstoupila již v roce 2020 a loni svůj podíl navýšila na 31,06 %. 

Na Upvestu celkem proběhlo téměř 12 400 investic do 28 projektů. Investorům společnost vyplatila celkově přes 231 milionů korun. Default rate zůstává na 0 %. Do budoucna Upvest plánuje své portfolio dále rozšiřovat a zařadit také nové typy investic a zhodnocení.