Pro zdravější cashflow v logistice. 4Trans navázal partnerství s globální platformou otevřeného bankovnictví Nordigen

Praha 24. května 2022 – Český fintech 4Trans zaměřený na optimalizaci cashflow malých a středních autodopravců jako jedna z prvních společností v Česku navazuje partnerství s lotyšskou open banking službou Nordigen. Poskytovatel otevřeného bankovnictví nabídne pražskému startupu rychlejší analýzu úvěrového rizika a rizika podvodu. Ten tak vylepší svoje služby faktoringu, tedy okamžitého proplácení faktur, a upevní pozici 4Trans jako lídra ve financování SME sektoru logistiky. 

4Trans nabízí ekosystém finančních služeb pro malé a střední autodopravce. Skrze faktoring jim poskytuje nejrychlejší přístup k potřebným finančním prostředkům. Jedná se tak o ideální možnost pro podnikatele v logistice, kteří mohou elektronicky nahrávat faktury od odběratelů a dostávat za ně zaplaceno obratem. Fintech 4Trans míří na pozici nového lídra v oblasti financování malých a středních podniků ve střední a východní Evropě. Společnost posiluje potenciál malých a středních podnikatelů v oblasti logistiky a umožňuje jim soustředit se na rozvoj jejich byznysu.

Malé a střední podniky v logistice mají často problém získat financování. Procesy v bankách jsou složité a časově náročné, takže na prostředky od banky firmy často ani nedosáhnou. Pokud ano, jsou závislé na fyzické dokumentaci a dlouhé čekací době, která může trvat dny až týdny. My poskytujeme jiný druh služby, která je svižná a digitální. Pomáháme podnikatelům v autodopravě rychle a účinně stabilizovat jejich finanční situaci a vyhnout se tak potížím s cashflow a zbytečnému stresu. Společnost Nordigen a její technologie otevřeného bankovnictví nám pomáhají rozvíjet naše procesy tím, že nám umožňují dále automatizovat a zdokonalovat mechanismy kontroly, vysvětluje Jaroslav Ton, CEO společnosti 4Trans.

Integrace platformy Nordigen umožňuje fintechu 4Trans připojit se přímo k bankovním účtům, analyzovat finanční údaje a určovat bonitu a spolehlivost odběratelů při proplácení faktur. Cílem společnosti Nordigen je pomáhat podnikům na celém světě zavést a využívat otevřené bankovnictví a umožnit jejich větší finanční transparentnost.

„Z našeho partnerství se společností 4Trans jsme nadšeni a ztotožňujeme se s její vizí, že financování malých a středních podniků má být jednodušší a dostupnější. V rámci plně digitální podpory lze provádět hloubkové kontroly a analýzy pomocí otevřeného bankovnictví a zefektivnit komunikaci žadatelů. Data o finančním riziku a spolehlivosti odběratelů tak mohou být k dispozici mnohem rychleji než jakákoli jiná řešení,“ poznamenává Rolands Mesters, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Nordigen.

Více o 4Trans
4Trans je český fintech, který řeší finanční výzvy ve světě autodopravců. Nedostatek provozního kapitálu, 90denní splatnosti faktur a nemožnost dosáhnout na bankovní půjčku totiž trápí většinu z 300 000 dopravních firem ve střední a východní Evropě. To 4Trans řeší faktoringem – okamžitým proplacením vystavených faktur, ověřením platební morálky a finančního zdraví odběratelů i komplexní finanční asistencí při podnikání v autodopravě. Menší a střední autodopravci představují páteř současné e-commerce ekonomiky, svou činností totiž generují přes 10 % HDP v Evropě. 

O společnosti Nordigen

Nordigen je freemium platforma otevřeného bankovnictví, která poskytuje bezplatný přístup k otevřeným bankovním datům a zpoplatněné pokročilé datové přehledy. Bezplatné rozhraní API společnosti Nordigen se připojuje k více než 2 100 bankám v Evropě a slouží fintech společnostem a vývojářům v 31 evropských zemích včetně Spojeného království. Společnost Nordigen je licencovaným poskytovatelem služeb informování o účtech (AISP), který je regulován lotyšskou Komisí pro finanční a kapitálový trh a má povolení v 31 evropských zemích.