OBERMEYER HELIKA slaví úspěšný první rok svého ateliéru v Brně

OBERMEYER HELIKA a.s. se rozhodla posílit svou pozici na Moravě, a otevřela nový ateliér v Brně, který bude letos v červenci slavit první úspěšný rok od zahájení své činnosti. Vedoucím brněnského ateliéru je Ing. Jiří Houda, který v OBERMEYER HELIKA působí již více než deset let. Kanceláře se nachází v areálu Vysokého učení technického, v Purkyňově ulici. Se svým týmem, který nyní aktuálně čítá osm inženýrů a architektů, pracují na projektech po celé České republice. 

„V současnosti pokračujeme v práci na několika zajímavých projektech, ať už to jsou zdravotnická zařízení v Pelhřimově, Lanškrouně či Praze, nebo různá administrativní a obchodní centra v Praze, Plzni a Brně. Jak jsme viděli i v uplynulém covidovém období, velkou část naší práce lze zvládnout online. Nicméně pravidelná přítomnost našich specialistů na místě budoucí stavby, osobní jednání s klientem a zadavatelem projektu, a také detailní poznání místa jsou aspekty, které jsou vždy přínosné a často nezbytné. Mnohdy objevíme řešení, která by nás u stolu v kanceláři, bez zevrubné znalosti prostředí, nevznikla. Navíc u projektů kde vykonáváme autorský dozor, je naše pravidelná přítomnost na stavbě nenahraditelná. Tyto a další důvody nás před rokem vedly k rozhodnutí zřídit nový ateliér v Brně. Jak se za rok práce v ateliéru ukázalo, bylo to rozhodnutí správné,“ hodnotí důvody pro expanzi Ing. Jiří Fousek, generální ředitel OBERMEYER HELIKA a.s.

Vedoucí ateliéru Ing. Jiří Houda aktuálně pracuje se svým týmem na novém pavilonu Nemocnice Pelhřimov a dokončuje přestavbu Polikliniky v Lanškrouně, spolupracuje na přípravě záměru výstavby rezidenčního objektu v Brně. V OBERMEYER HELIKA působí od roku 2004 a má za sebou významné projekty, jako byla například rekonstrukce Dětské fakultní nemocnice v pražském Motole, výstavba a modernizace pavilonů v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, autorský dozor a řízení projektu administrativního komplexu Mechanica Waltrovka, a také řízení přestavby památkového objektu na zdravotnickou stavbu Walter Medicentrum – Jinonice Praha. „Na mé práci mě těší zejména nové přicházející výzvy. Poskládat funkční pulzující ateliér, kde jsme schopni zdařile ztvárnit na první pohled neuchopitelná zadání a naplnit zároveň věcná očekávání klientů je jednou z mnoha výzev, které mě na této práci velmi těší. V brněnské kanceláři chceme využít příležitosti být blíže našim projektům, na kterých nyní pracujeme, a také těm, které nás na Moravě v nejbližší době čekají. Vidím, že noví kolegové, kteří k nám do ateliéru nastoupili, jsou přínosem jak pro OBERMEYER HELIKA, tak pro naše klienty,“ popisuje základní teze Ing. Jiří Houda, vedoucí ateliéru OBERMEYER HELIKA v Brně. „Předpokládám, že do budoucna posílíme úzkou spolupráci i s naším partnerským ateliérem v Bratislavě,“ uzavírá své plány Ing. Jiří Houda. 

Foto č. 1: Ing. Jiří Houda (první zleva) se svým týmem a Ing. Jiří Fousek, generální ředitel Obermeyer Helika, a.s. (druhý zprava)

Foto č. 2: Nový pavilon Nemocnice Pelhřimov se zázemím pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení. Budova je propojena s klíčovými provozy nemocnice páteřní osou tří nadzemních spojovacích krčků. Návrh je projektován v BIM a směřuje k budově v pasivním standardu. OBERMEYER HELIKA vystupuje jako komplexní dodavatel projekčních prací včetně architektury, statiky a TZB.

www.obermeyer.cz

www.opb.de

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.