Newsroom portálu StartupJobs mění podobu. Zprávy ze světa startupů bude nově přinášet na svém webu SJ News

Praha 27. června 2022 – StartupJobs změnil podobu svého zpravodajského portálu Newsroom. Aktuality z českého startupového prostředí bude přinášet na nově vzniklém webu SJ News. Kromě zpravodajství bude nabízet nadčasová témata včetně rozhovorů se startupovými osobnostmi, kauzy, které hýbou světem podnikání a financí, a další kreativní projekty. SJ News přinese zcela novou rubriku Kancelář, ve které bude startupistům poskytovat rady a tipy – například z oblasti práva či osobního rozvoje. Pokračovat bude také seriál Do hloubky, který se věnuje osobním příběhům, jež stojí za úspěšnými firmami. Redakci nadále povede Václav Lang, dosavadní šéfredaktor Newsroomu. 

Online magazín Newsroom, fungující od roku 2018 v rámci portálu StartupJobs, se mění v autonomní zpravodajský web SJ News. Stále bude spadat pod StartupJobs a mít své vlastní vedení zcela nezávislé na hlavní činnosti StartupJobs. 

„Po čtyřech letech od založení Newsroomu přišel čas na změnu. Nápadů, jak vylepšovat Newsroom, jsme měli mnoho, ale museli bychom něco fungujícícho poměrně rozsáhle měnit. Proto jsme se nakonec rozhodli přijít s kompletně novou strukturou a novými formáty. Na finální podobě projektu jsme s redakcí pracovali několik měsíců a jsem rád, že se nám ji podařilo vymyslet a spustit. Vedením SJ News jsme pověřili Václava Langa, kterému i s jeho týmem po zkušenostech s Newsroomem plně důvěřuji. Těšíme se, s čím vším redakce přijde,“ komentuje přeměnu Newsroomu Filip Mikschik, zakladatel StartupJobs.

Díky relativně úzkému zaměření redakce na české startupy se mohou redaktoři pustit do skutečných hloubek tuzemských startupových vod. Ve směru daném Newsroomem plánuje redakce pokračovat, konkrétně například v podobě profilových článků o českých startupech a rozhovorů se známými, ale i méně známými osobnostmi domácích firem. Pokračovat bude rovněž úspěšný seriál Do hloubky, jenž se noří do lidských příběhů, které se odehrávají na pozadí byznysových úspěchů. Pokrývat chce ale také aktuální dění ve světě startupů či investic a současné kauzy či fenomény, které hýbou byznysovým světem. Součástí SJ News nadále zůstává v nezměněné podobě podcast SharkTalk a také partnerský technologický podcast SCRIPTease, jejž pro SJ News vytváří LOLO.team.

Novinkou je ucelená rubrika Kancelář, ve které bude redakce startupům a startupistům přinášet rady, tipy a doporučení z různých oblastí od managementu přes HR až po osobní rozvoj. Do rubriky budou spadat dosavadní seriály Právní rádce a Psycho koutek. Ambicí je pokrýt co nejširší škálu článků „jak na to“, od byznysových otázek typu „jak založit firmu“ až po HR tipy „jak uspořádat nezapomenutelný teambuilding“.

Redakce SJ News

V čele redakce SJ News zůstává Václav Lang, jehož tým tvoří jak současní členové Newsroomu, tak i nové tváře. Jádro týmu, který je zodpovědný za denní tvorbu obsahu, tvoří zkušený editor Petr Blažek spolu s redaktory Annou Jurečkovou a Ivo Horváthem. Širší tým pak doplňují pod vedením editora Davida Pávka Lukáš Vincent, který se věnuje především investicím a dění na světových trzích, odborník na technologie a aplikace Patrik Kozlík a Natálie Vopařilová, která připravuje veškerý obsah ze světa e-sportu, gamingu či NFT. Audio- a videoobsah mají na starosti moderátorka Barbora Semecká a kameraman a střihač v jedné osobě Martin Kadlec.

„Tematicky hodláme pokračovat v práci, kterou jsme započali v rámci Newsroomu. Naším hlavním zaměřením zůstává tuzemská startupová scéna, nově máme ale webovou platformu, jež umožní přinášet náš kvalitní obsah ve vyšším objemu a širšímu publiku. Máme silný tým talentovaných lidí, s nimiž jsme sehraní již z Newsroomu, nově navíc obohacený o řadu nových zkušených novinářů, s kterými jsme vytvořili novou tvář SJ News. Společně hodláme pokračovat v přinášení zpráv z oblastí, které jiná média často opomíjejí, a také přibližovat startupovému publiku velké postavy tohoto světa. Na úvod jsme připravili rozhovor s Lubo Smidem ze STRV, chystáme interview s Richardem Valtrem z Mews či vicepremiérem pro digitalizaci Ivanem Bartošem. Publikovali jsme analýzu odvěké rivality mezi startupy a korporáty a připravujeme videoreportáž ze setkání se stálicí augmented reality SmartGuide,“ uzavírá Václav Lang, šéfredaktor SJ News.

Portál SJ News byl spuštěn 15. června letošního roku. Zpravodajský kanál z prostředí startupů již není součástí portálu StartupJobs, nýbrž se stal samostatně stojící entitou na vlastní adrese SJ.news. 

Více o StartupJobs

StartupJobs je platforma pro startupy, kterým pomáhá rozrůst se o ty správné lidi, uchazečům o práci zprostředkovává jejich vysněnou práci.