Mimořádná kvalita: Samsung prodlužuje záruku na digitální invertorový motor chladniček na 20 let

Nové podmínky se vztahují na spotřebiče zakoupené od 1. července 2022

Praha 1. července 2022 – Dvojnásobně delší záruku na digitální invertorový motor vybraných typů chladniček začíná poskytovat společnost Samsung. Dosavadní desetiletá záruční lhůta se u nově zakoupených chladniček počínaje 1. červencem 2022 prodlužuje na 20 let. Přehled chladniček, jichž se prodloužená záruční doba týká, společnost zveřejnila na svém webu.

Digitální invertorový motor nepřetržitě reguluje teplotu v chladničce prostřednictvím změny rychlosti. Nezapíná se a nevypíná nárazově, ale pracuje nonstop a oproti klasickým motorům je mnohem tišší. Chladničky vybavené tímto motorem jsou vysoce energeticky úsporné, uchovají potraviny déle čerstvé a neruší svým chodem ani při spánku.

„Digitální invertorový kompresor pracuje na jiném principu než běžné motory chladniček a díky tomu výrazně omezuje vibrace a nárazy. Motor se tak pomaleji opotřebovává a vyznačuje se vysokou spolehlivostí všech svých částí. Výrazně šetří životní prostředí, je energeticky méně náročný a zákazníci na něm rozhodně ocení jeho tichý chod,“ říká Ondřej Valkony, produktový manažer ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Jak funguje digitální invertorový motor chladniček? Jakmile se uvnitř spotřebiče změní teplota, motor upraví svoje otáčky a tím zamezí kolísání teploty i vlhkosti. Teplotu v chladničce tak udržuje stále co nejblíže nastavené teplotě a zachovává svěžest potravin. Digitální invertorový kompresor citelně snižuje hluk chladničky až na hodnotu 35 dB. Tato hodnota zařazuje chladničky Samsung do nadprůměrné kategorie B podle nových energetických štítků. 

Přehled všech modelů chladniček s digitálním invertorovým motorem, na které se vztahuje záruka 20 let, naleznete ZDE.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.