Revoluce v Chytré síti: Telefónica triumfuje s novou službou Potrubní pošta+ DC

(1. 4. 2012) Telefónica CR  přináší  exkluzivně od 1. dubna 2012 pro všechny zákazníky novou službu Potrubní pošta+DC  a rozšiřuje tak možnosti reálných přenosů.

Nová doplňková služba funguje na jedinečné a světově osvědčené technologii transportních pouzder, která umožňuje dosažení několikanásobně vyšší přenosové rychlosti než dosud nejrychlejší technologie HSPA+ DC. (TZ)

Zákazníci si mohou tuto službu aktivovat zcela zdarma na kterékoliv ze 24 stanic potrubní pošty.

„Podle našich statistik oblíbenost chytrých telefonů v České republice stále roste. Jsme vždy o krok před konkurencí a znovu zprovozněním originální technologie se připravujeme na situaci, kdy kapacita 3G sítě nebude plně dostačující,“ říká Hany Farghali, tiskový mluvčí společnosti Telefónica Czech Republic. „Navazujeme na tradici z devadesátých let, kdy bylo tímto systémem přepravováno až 9 tisíc zásilek měsíčně, “ dodal Petr Slováček, ředitel divize Provoz a uznávaný technologický pamětník.
„Vítám to, že se konečně jeden z operátorů rozhodl pro skutečnou inovaci, která posouvá zaostalý český telekomunikační trh o mílový krok kupředu, říká přední telekomunikační expert Ondřej Velký.

Rychlost pouzder je možné regulovat, takže i křehkou zásilku je možné poslat velmi šetrným způsobem. To potvrzují i závěry z pilotního provozu, kde zaměstnanci na jednotlivých trasách  testovali tzv. lahváče.

Ze slavné minulosti

Pražská potrubní pošta byla pro veřejnost zprovozněna 4. března 1899. První trasa byla vybudována sice již v roce 1887, ale zpočátku sloužila jen pro vnitřní účely. Vedla tehdy z hlavní pošty v Jindřišské ulici na poštovní úřad na Malém rynku (dnešní Malé náměstí) na Starém Městě v jednom z domů firmy V. J. Rott (rohový dům Malé náměstí / Linhartská, vedle domu dnes zvaného „U Rotta“). Později byla tato trasa prodloužena až na Pražský hrad, takže měřila přes 5 km. Systém měl hlavní využití zejména pro posílání telegramů. Hlavní rozvoj sítě ovšem nastal až v letech hospodářského rozkvětu 19271932. Tehdy vznikly další trasy a v plném rozmachu byly systémem transportovány desítky tisíc pouzder měsíčně. Až v roce 1945 byly staženy speciální modré schránky sloužící do té doby široké veřejnosti pro zásilky posílané tímto systémem. Za druhé světové války sehrála potrubní pošta důležitou úlohu při zásobování obléhané budovy rozhlasu.

O  společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je největším telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje více než 287 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti  jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.