Canon Europe pomáhá přiblížit noviny čtenářům s pomocí digitální tiskárny Océ ColorStream 3900

PRAHA, 7. června 2013  – Společnost Canon Europe, světový lídr v zobrazovacích řešeních, dokazuje, že digitální prostředky mění poměry v produkci novin a dodává belgické tiskárně a vydavatelství Drukkerij en Uitgeverij Halewijn NV svou nejnovější vysokorychlostní inkoustovou tiskárnu Océ ColorStream® 3900. Místem realizace jsou prostory zákazníka ve městě Antverpy. (TZ)

Jako původně čistě ofsetová tiskárna hledala společnost Halewijn technologického partnera, který by mu neposkytnul pouze inovativní a univerzální vybavení, ale současně by se společností úzce spolupracoval a umožnil tak tvorbu flexibilních a nákladově efektivních nabídek digitálních služeb pro její zákazníky.

„Rapidní vývoj v tiskových technologiích, provázený potřebou přizpůsobit produkční objemy měnícím se požadavkům zákazníků, znamená, že musíme myslet napřed a hledat technologie, které obstojí i v budoucnosti. Současně nám pomohou zůstat konkurenceschopní a, což je důležité, uspokojovat potřeby zákazníků,” říká Toon Osaer, výkonný ředitel společnosti Halewijn.

Firma Halewijn bude využívat novou tiskárnu Océ ColorStream 3900, jeden z nejnovějších systémů v proslulé řadě Océ ColorStream 3000, primárně k produkci 300 tisíc výtisků týdeníku s názvem “Kerk en Leven”. Noviny mají 500 variant, každá vznikne zhruba v 200 kopiích.

„Přesun k digitálnímu tiskovému řešení nám umožní přinést noviny blíže k jejich čtenářům, díky lokalizovanějším edicím, které obsahují přizpůsobené zprávy a informace,” dodává Toon Osaer. „Ve stále více se globalizujícím světě je interakce s místními komunitami nezbytná. Existuje zřejmá poptávka po novinách zaměřených na místní komunity, které se budou aktivně podílet na tvorbě obsahu.”

„Tato technologie nám umožní poskytovat na míru přizpůsobené produkty, a to podstatně efektivnějším způsobem v oblasti nákladů i objemů výroby. Jde o řešení, které by v tomto měřítku nebylo s ofsetovým tiskem komerčně životaschopné.”

Tiskárna Océ ColorStream 3900 je nový nejrychlejší model řady Océ ColorStream 3000. Jde o ideální tiskárnu pro rychloobrátkové noviny a knihy (černobílé i plnobarevné), transakční aplikace a dokumenty pro direct marketing. Nabízí pracovní rychlost 127 metrů za minutu (417 fpm), v rozlišení 600 x 480 dpi s víceúrovňovou modulací velikosti tiskového bodu. Výsledkem je vynikající kvalita v nejvyšší rychlosti.

„Je důležité najít dodavatele, který vás podporuje ve vašich obchodních cílech a provede vás přechodem na digitální technologii. Dobrá technologie nestačí. Ve společnosti Canon jsme našli dodavatele, který je zkušený a přináší dobré nápady,” dodává Toon Osaer.

„Společnost Canon dokáže sama zajistit realizaci celého projektu, včetně vývoje přizpůsobeného workflow, verzování novin a jejich dynamického vyřazování.”

Vedle instalace tiskárny Océ ColorStream 3900 dodala společnost Canon firmě Halewijn i aplikace pro řízení workflow Océ PRISMA. Jde o software navržený pro řízení a urychlení procesů komerčního produkčního tisku od přípravy přes vazbu, archivaci až k distribuci.

Stefaan Vanysacker, majitel společnosti P3 Print Publish Packaging a externí projektový manažer firmy Halewijn, který připravoval projekt, říká: „Existuje rostoucí zájem na zahrnutí geograficky specifických informací do novin. Každé týdenní vydání nyní bude obsahovat čtyři stránky místních zpráv, stejně jako statické, obecnější informace. Tvorba digitálních novin umožňuje vznik tohoto druhu vysoce flexibilního obsahu a nová platforma to bude podporovat. Ve výsledku přinese i větší interakci se čtenáři.”

Společnost speos, dceřiný podnik firmy bpost (belgická pošta) a jeden z největších poskytovatelů tiskových služeb v Belgii, díky instalaci již druhého systému ColorStream produkovala, v aktivní spolupráci s vydavatelstvím Halewijn, část nákladu novin “Kerk en Leven”.

Modelová řada inkoustových produkčních systémů Océ ColorStream 3000 poskytuje modulární způsob práce v různých konfiguracích (jedno i dvouvěžových) a se čtyřmi tiskovými rychlostmi od 48 do 127 metrů na minutu. Celou řadu aktuálně tvoří modely Océ ColorStream 3200, 3500, 3700 a 3900.

Peter Wolff, ředitel divize Commercial Printing Group ve společnosti Canon Europe, spolupráci komentuje: „Přechod firmy Halewijn na digitální technologii představuje z hlediska podnikové strategie kritický počin. Firma přechází na model, který podporuje proměnlivou dynamiku titulu Kerk en Leven.”

„Společnost Canon je lídrem na poli inkoustových barevných tiskových řešení pro grafické obory v Evropě. Jsme hrdí na to, že si firma Halewijn vybrala naše portfolio ke správě jejího přechodu od tradičních tiskových technologií do nového digitálního světa tisku a komunikace.”

„Vysokorychlostní tiskárna Océ ColorStream 3900, jako nejnovější přírůstek do naší nabídky kontinuálních systémů, se ve firmě Halewijn stala vítězem. Přesně demonstruje, proč neustále inovujeme a uvádíme na trh nové technologie, které řeší výzvy měnícího se tržního prostředí.”

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.