Kaspersky Lab přesune evropskou centrálu do Kašperských Hor

Kašperské Hory, 1. dubna – Společnost Kaspersky Lab hodlá do konce příštího roku vybudovat v Plzeňském kraji vývojové centrum pro více než 200 pracovníků. Přední dodavatel bezpečnostních řešení přesune do nového sídla v Kašperských Horách také značnou část zaměstnanců ze své evropské centrály v německém Ingolstadtu. Firmě se na projekt, který zajistí kolem 50 pracovních míst pro místní obyvatele, podařilo získat dotaci z fondů EU ve výši 80 milionů korun.

Mezi zvažovanými lokacemi nového centra pro inovace bylo vedle Kašperských Hor také brněnské Královo Pole a polský Krakov. O vítězství Kašperských Hor rozhodla především poloha poblíž rakouských a německých hranic, vstřícnost ze strany magistrátu a také široké možnosti volnočasových aktivit, především lyžování, které nabízí okolí. Neméně důležitou roli sehrálo jméno šumavského města, z něhož pocházejí předci spoluzakladatele a generální ředitele společnosti Kaspersky Lab Eugena Kasperského.

Společnost Kaspersky Lab připravila v souvislosti s oznámením o založení vývojového centra zvláštní edici svého multiplatformového řešení Kaspersky ONE Universal Security.

To nabízí vysoký stupeň ochrany pro počítače, smartphony i tablety. Verze dostupná českým uživatelům nabídne speciální grafické prvky inspirované siluetou hradu Kašperk, který ve středověku chránil zlaté doly a zemské stezky. Kaspersky ONE Universal Security umožňuje chránit najednou až pět zařízení připojených k internetu za použití jediného aktivačního kódu.

O společnosti Kasperky Lab

Kaspersky Lab je největším poskytovatelem antivirových řešení v Evropě. Společnost nabízí jedny z nejúčinnějších bezpečnostních prostředků proti IT hrozbám, které jejím zákazníkům zajišťují ochranu před počítačovými viry, spyware, crimeware, hackery, phishingem a spamem. Společnost se řadí mezi čtyři celosvětově nejvýznamnější poskytovatele bezpečnostních řešení pro koncové uživatele. Produkty společnosti Kaspersky Lab se díky vysoce účinné detekci hrozeb a téměř bezkonkurenčně rychlým odezvám na akutní ohrožení řadí mezi špičku na trhu s bezpečnostním software pro domácí uživatele, malé a střední podniky i velké společnosti a mobilní výpočetní technologie. Technologie Kaspersky® jsou součástí řady produktů a služeb dodávaných předními poskytovateli IT zabezpečovacích řešení po celém světě. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com. Nejnovější informace o antivirových, antispywarových, antispamových a dalších bezpečnostních řešeních, problémech a trendech naleznete na www.securelist.com.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.