Multimediální přehrávače EAGET hrají českým uživatelům do noty

INTELEK, přední hráč na trhu v oblasti IT, rozšířil nabídku produktů pro koncové uživatele a domácnosti o skvěle vybavené multimediální přehrávače EAGET. Ty se vyznačují několika unikátními funkcemi, kterými je INTELEK ve spolupráci s výrobcem jasně odlišil od zbytku konkurence.  (TZ)

Značka EAGET přitom není na světových trzích žádnou novinkou. Samotná společnost EAGET Innovation and Technology Co., Ltd. vznikla již v roce 1998. Ze začátku se věnovala distribuci pevných disků, což v roce 2005 vyústilo ve vlastní produkci přenosných disků. O rok později se již v této oblasti EAGET zařadil mezi deset nejvýznamnějších společností.

Jednoduše dostupné

Od pevných disků byl již jen krok k vlastní produkci multimediálních přehrávačů, mezi něž patří i dnes představovaný model EAGET X5R. Samotné označení EAGET vzniklo spojením anglických slov „Easy“ a „Get“, což bys se dalo volně přeložit jako „Jednoduše dostupné“. Této filosofie se drží všechny produkty této značky, kdy v přímém porovnání s konkurencí nabízí za znatelně nižší ceny nadstandardní funkce patřící často zařízením vyšší kategorie.
EAGET X5R představuje základní model multimediálního přehrávače, který bude na zákazníky útočit kromě vynikajícího poměru cena / výkon i svojí hodnotnou výbavou a bohatou nabídkou funkcí. Přehrávač si hravě poradí s přehráváním videa ve Full HD rozlišení i celou plejádou formátů titulků. Plná podpora češtiny i slovenštiny je přitom samozřejmostí.

Zapadne do každého interiéru

Přestože se jedná o jeden z nejlevnějších multimediálních přehrávačů na našem trhu, nevyhnulo se mu kvalitní hliníkové tělo, které bývá vlastní produktům zcela jiné cenové kategorie. Díky jeho elegantnímu tvaru a kvalitnímu provedení tak přehrávač skvěle zapadne do obývacího pokoje, kde bude plnit funkci multimediálního centra domácnosti.

Na čelní straně se nachází dva praktické USB porty, které ještě doplňuje čtečka nejběžnějších druhů paměťových karet. Velmi snadno tak lze k přehrávači připojit libovolný externí disk nebo USB klíčenku s oblíbeným filmem či hudbou, stejně jako paměťovou kartu z fotoaparátu. V případě připojení externí DVD mechaniky se může rázem změnit i v plnohodnotný DVD přehrávač.

Jako ryba ve vodě se ale přehrávač cítí v síťovém prostředí. Připojit jej můžete skrze standardní ethernetový RJ-45 konektor nebo pomocí bezdrátového modulu, který je ale třeba dokoupit. Pak budete moci vychutnat nejrůznější on-line služby, jako je přehrávání videa přímo z YouTube nebo sdílení fotografií pomocí Gogole Picasa. Možnosti přehrávače navíc budou postupně rozšiřovány pomocí novějších verzí firmwaru.

„INTELEK se vždy snažil svým zákazníkům přinést něco navíc. A to platí i v oblasti multimediálních přehrávačů, které jsme nově zařadili do naší nabídky. Jen díky tomuto přístupu se nám letos podařilo obhájit titul Nejlepšího distributora s přidanou hodnotou“, komentuje zařazení přehrávačů do nabídky Ivo Kraváček, ředitel společnosti INTELEK a dodává:

„Do oblasti retialového prodeje jsme poprvé nahlédli se síťovými prvky Tenda, které si za poměrně krátkou dobu získaly díky své přidané hodnotě vynikající pozici na trhu. Obdobný přístup budeme uplatňovat i u přehrávačů EAGET, které svojí osobitou nabídkou funkcí jistě osloví širokou skupinu zákazníků.“

Multimediální přehrávače EAGET X5R je možné zakoupit již nyní u vybraných partnerů společnosti INTELEK za doporučenou koncovou cenu 2 099 Kč včetně DPH. Více informací o přehrávačích je k dispozici na webu www.eaget.cz.

Technické parametry
Chipset Realtek RTD1073DD
Režimy zobrazení 720p, 1080i, 1080p (1920 x 1080), RM/RMVB až do 720p
Flash paměť 256 MB
SDRAM paměť 128 MB
Podporované jazyky čeština, slovenština, polština + 8 dalších jazyků
Napájecí adaptér vstup 110-230 V AC, výstup 12 V DC/2A
Dálkový ovladač IR (černý)
Datová rozhraní 2x USB 2.0 zpětně kompatibilní se zařízeními USB 1.1/1.0 pro připojení externích HDD nebo USB Wi-Fi adaptéru (není součástí balení)
1x RJ-45 10/100 Mb/s
Video rozhraní 1x HDMI 1.3 zpětně kompatibilní s HDMI 1.2 a 1.1
1x kompozitní a 1x komponentní YPbPr výstup
Audio rozhraní 1x S/PDIF optický audio výstup
1x koaxiální digitální audio výstup s podporou zvuku 5.1
podpora výstupu DTS (Digital Theatre System) a Dolby Digital
Čtečka paměťových karet SD, SDHC, MMC, MS, MS PRO
Video formáty MKV, TS, M2TS, MTS, TP, WMV, IFO, ISO, VOB, DAT, AVI, MPG, MP4, MOV, RM, RMVB, FLV
Video kodeky a kontejnery H.264, VC-1, MPEG1, MPEG2, MPEG4, Divx, FLV, Xvid bez GMC, RM/RMVB
Audio formáty MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3, DTS
Obrázkové soubory PG/JPEG, BMP, PNG, GIF
Formát titulků SUB, SMI, SSA, SRT, IDX+SUB
Rozměry 132,5 × 83 × 19,5 mm
(zařízení i s podložkami)
Hmotnost 1 kg
Barva matná černá
Materiál hliník
Cena 2 099 Kč vč. DPH

O společnosti INTELEK spol. s r.o.

INTELEK, přední distributor s přidanou hodnotou v oblasti komponent a systémů pro počítačové sítě, působí na trhu již od roku 1993. Ve svém portfoliu má více než 30 značek z oblasti síťových prvků a kabeláží, přičemž v oblasti strukturované kabeláže zaujímá se značkami Solarix, RiT a Signamax tržní podíl 27 %, v případě značky Alvarion pak dokonce 90% podíl na trhu WiMAX technologií. Do historie se INTELEK zapsal také jako průkopník WiFi sítí 4. generace, které jsou postaveny na produktech značky Extricom. Pro koncové zákazníky jsou pak určeny síťové produkty Tenda, které nyní doplnily i multimediální síťové přehrávače Eaget. Mezi oceňovanými přednostmi společnosti INTELEK nechybí propracovaný systém technické podpory a osobní přístup k zákazníkům, což letos vyústilo v obhájení titulu Nejlepší distributor s přidanou hodnotou roku.