Trend Micro je základajícím členem ICSPA

Má v plánu nabídnout policejním složkám v zemích, které čelí největším problémům, další prostředky, nástroje a informace, které jim pomohou narušovat aktivity počítačových zločinců a úspěšněji bojovat proti zločinu.

Průzkum společnosti Trend Micro naznačuje, že podniky i jednotlivci čelí rostoucí hrozbě počítačového zločinu. Nebezpečí pro podniky jsou víc než jasná – jen letos došlo k narušení zabezpečení několika významných korporací, namátkou např. RSA, Citibank, Sony, Evropské rady a Epsilon. Tyto útoky často končí odcizením cenného duševního vlastnictví nebo databází zákazníků.

Odcizené osobní informace a finanční údaje jsou potom ke koupi na celé řadě ilegálních internetových fór. Nejpopulárnější fóra mají často mnoho tisíc členů a propagují online obchody, které jsou zástěrkou pro obchodování s odcizenými informacemi. Tato fóra fungují podobně jako legitimní online aukční síně, kde si kupující a prodejci vzájemně poskytují zpětnou vazbu, aby prokázali svou „důvěryhodnost“ před realizací obchodní transakce.

Průzkum Trend Micro ukazuje, za jakou cenu se prodávají některá data – a kolik na tom mohou počítačoví piráti vydělat:

  • 800 USD stojí cestovní pas z EU

  • 500 USD stojí britský řidičský průkaz

  • 80 – 150 USD stojí „výpis“ kreditní karty – data, která lze zapsat na čip nebo magnetický proužek

  • 2 centy – 15 centů stojí bianko kreditní karta

  • 180 milionů USD vydělal za 12 měsíců jediný gang na prodeji falešného bezpečnostního softwaru, který má oběti přesvědčit, že mají nakažený počítač.

Zejména tento poslední podvod se těší mezi počítačovými piráty rostoucí oblibě. Pro oběť to znamená, že při koupi padělaného softwaru nevědomky prozradí své osobní informace a údaje o kreditní kartě, nakazí svůj počítač a jako by to nestačilo, ještě za to zaplatí. Jedna taková kampaň, kterou společnost Trend Micro analyzovala, přesměrovala na škodlivé stránky během jediného měsíce 300 milionů návštěvníků.

„ICSPA se liší od ostatních organizací zejména podporou, které se těšíme v odborných, vládních i policejních kruzích, takže vítáme aktivní účast společnosti Trend Micro a její podporu při snaze o dosažení našich cílů,“ říká britský poslanec David Blunkett, předseda International Cyber Security Protection Alliance.

Anthony O’Mara,  viceprezident Trend Micro pro Evropu, Střední východ a Afriku, prohlásil: „Boj proti počítačovému zločinu vyžaduje sofistikované a koordinované úsilí všech zúčastněných, ale také organizace s výjimečnými odbornými znalostmi, jež budou ochotné ujmout se vedení. Společnost Trend Micro je hrdá na to, že je zakládajícím členem ICSPA.“

O organizaci Cyber Security Protection Alliance

International Cyber Security Protection Alliance (ICSPA) je nezisková organizace pod záštitou obchodních společností. Jejím posláním je zlepšit online bezpečnost a zabezpečení obchodních komunit, pomoci zajistit prostředky a odborné znalosti ze soukromého sektoru, a tak podporovat národní i mezinárodní policejní složky v jejich snahách omezit škody způsobené počítačovým zločinem.  To zahrnuje i vyšší financování veřejného sektoru ze strany vlád a institucí, které chtějí pomoci zvýšit kapacitu a schopnosti jednotek pro boj s počítačovým zločinem v zemích, které čelí největším problémům.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).