V Praze vzniká Regionální IT centrum ING Pojišťovny

ING Pojišťovna otevře v Praze specializované centrum pro řízení a správu informačních technologií. V nové organizaci, která bude zajišťovat IT procesy pojišťovací části ING celého regionu (středoevropské státy a Španělko, Turecko, Řecko, Bulharsko a Rumunsko), najde práci až 70 špičkových IT specialistů. (TZ)

Hlavním úkolem tohoto střediska bude především dosažení provozně efektivního IT servisu a zlepšování kvality regionálních projektů a jejich nákladové stránky. „Při budování centralizovaného IT bývá nejsložitější vybrat správnou lokalitu, která nabídne dostatečné množství špičkových odborníků, kteří bez problémů zvládnou jak odbornou problematiku, tak komunikaci v angličtině. Proto mě velmi těší, že amsterdamská centrála vybrala Prahu jako nejvhodnější místo ze všech zemí, které se o to ucházely,“ řekl Miroslav Červenka, generální ředitel IT ING Pojišťovny ČR / SR.

Centrum bude pro další země regionu zajišťovat mimo jiné:

– Provoz IT infrastruktury;
– Správu koncových zařízení;
– Centrální internetové připojení;
– Řízení bezpečnosti informačních technologií;
– Provoz a rozvoj aplikací.

V tuto chvíli probíhá příprava budoucího pracoviště nových kolegů a obsazování prvních zhruba 20 míst s tím, že první služby by měly být poskytovány z Prahy již od října 2011. Pro novou organizaci proto ING Pojišťovna hledá zejména odborníky v oborech IT infrastruktury, IT provozu a bezpečnostního monitoringu.