CHECK POINT PŘEDSTAVUJE SYSTÉM 61000, NEJRYCHLEJŠÍ DOSTUPNOU BEZPEČNOSTNÍ BRÁNU

Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil zákazníkům a partnerům  v NASDAQ Marketside Studiu na Times Sqare v New Yorku nový bezpečnostní systém Check Point 61000, nejrychlejší dostupnou bezpečnostní bránu. Nový bezpečnostní systém 61000 nabízí škálovatelnou výkonnost pro datová centra a poskytovatele telekomunikačních a cloudových služeb. Multi-blade hardwarová platforma je schopna bezprecedentního výkonu více než 1 Tb/s v samostatném firewallu, v letošním roce přináší výkonnost  200 Gb/s. Nový systém podporuje 70 milionů souběžných připojení a 600 000 relací za sekundu – přináší tak do oblasti bezpečnosti v multi-transakčním prostředí bezkonkurenční výkon.   (TZ)

Check Point také představil R75.20, nejnovější verzi softwaru své architektury softwarových bladů (Software Blade Architecture), nové zařízení pro datová centra Check Point 21400 a SecurityPower, nový ukazatel bezpečnostního výkonu. Tato nová metrika umožňuje zákazníkům odhadnout jejich bezpečnostní potřeby a porovnat je s hodnocením jednotlivých bezpečnostních řešení v jednotkách SecurityPower (SPU) – zlepší tak přesnost měření výkonnosti zařízení v případě útoku a během každodenních operací.

Check Point 61000 se může pochlubit hodnocením SecurityPower až 14 600 SPU. Poskytovaný výkon odpovídá přibližně 150-ti dnešním typickým podnikovým zařízením a je 12x vyšší, než jaký mají nejvýkonnější zařízení dnes dostupná na trhu.

„Pokud jde o ochranu těch nejnáročnějších síťových prostředí, bezpečnost a výkon jsou dva kritické faktory, které nesmí být ohroženy. Zařízení 61000 je navrženo od základu tak, aby podporovalo jedinečné požadavky datových center a poskytovatelů služeb. Kombinuje pokročilé bezpečnostní technologie pro řízení přístupu k síti a chrání před sofistikovanými útoky, hrozbami založenými na webovém prostředí nebo před infikovanými mobilními zařízeními. Zároveň poskytuje bleskově rychlý bezpečnostní výkon,“ uvedl Gil Shwed, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Zvyšujeme laťku v zabezpečení datových center budoucnosti. Naši zákazníci nyní těží z multi-hardwarové a multi-softwarové bladové bezpečnostní brány, která může růst spolu s dalšími hardwarovými a softwarovými inovacemi a je určena ke zvýšení síťové bezpečnosti.“

Check Point 61000 přináší na trh platformu pro 3D Security, která umožňuje firmám ochranu před stále větším počtem kombinovaných hrozeb ve vysokorychlostním prostředí. Nové zařízení je modulární systém, který může obsahovat až 12 modulů bezpečnostní brány s propustností více než 1 Tb/s. Propustnost 61000 dosahuje na úroveň 200 Gb/s u jedné instance firewallu a dosahuje v současnosti nejvyššího dostupného výkonu v oblasti Intrusion Prevention (IPS) s hodnotou 85 Gb/s se základním profilem, popřípadě 40 Gb/s u kombinace doporučeného bezpečnostního profilu a reálného provozu. Zařízení 61000 mohou zákazníci snadno optimalizovat a sjednotit tak libovolný počet bezpečnostních ochran z Check Point architektury softwarových bladů, jako například Firewall, VPN, IPS, URL Filtering, Antivirus a Application Control do jediného integrovaného řešení.

Hlavní Funkce a výhody:

  • Průkopnický výkon – Pokročilá multi-core technologie umožňuje výjimečnou propustnost firewallu přes 1 Tb/s a v letošním roce přináší až 200 Gb/s v jedné firewall instanci. Check Point SecurityPower nabízí výkon až 14 600 SPU (Security Power Units). Systém podporuje 70 miliónů souběžných připojení a 600 000 relací za sekundu. Poskytuje tak bezprecedentní výkon v nejnáročnějších podmínkách.
  • Redundance a správa celého systému –  Systém 61000 zajišťuje kontinuitu provozu a servisu pomocí funkcí, jako jsou hot-swap redundantní zdroje napájení. Pro optimální spolehlivost pracuje technologie Check Point ClusterXL v módech vysoké dostupnosti a sdílení zátěže mezi jednotlivými moduly bezpečnostní brány v jednom šasi. Check Point SyncXL umožňuje vysoce efektivní synchronizaci systémových a bezpečnostních informací mezi jednotlivými komponentami s cílem zajistit vysoký výkon systému. Dva systémy 61000 lze použít v režimu vysoké dostupnosti k zajištění nepřetržitého chodu při výpadku.
  • Standardy telekomunikačních sítí – Systém 61000 podporuje požadované protokoly v moderním prostředí, včetně IPv4, IPv6 a Dynamic a Multicast Routing.
  • Komplexní zabezpečení pomocí softwarových bladů – systém 61000 podporuje bezpečnostní vizi Check Point 3D Security, kombinující  bezpečnostní politiku, lidský faktor a nástroje na prosazování bezpečnosti pro bezkonkurenční ochranu a je optimalizován k tomu, aby mohl kombinovat jakékoliv softwarové blady, včetně firewallu, VPN, IPS, filtrování URL, Antiviru, Application Control a mnoho dalších.
  • Rychlé nasazení – Zákazníci mohou těžit z centrálního řízení s technologiemi SmartCenter a Provider-1, stejně jako z rychlého nasazení, které zabere při implementaci prvního hardwarového bladu méně než 30 minut.

„Poprvé v historii dáváme velkým datovým centrům a poskytovatelům služeb výkon
a rozšiřitelnost potřebnou pro zabezpečení datových center budoucnosti. Jsme nadšeni, že můžeme představit zvýšení úrovně výkonu a i nadále budeme zvyšovat laťku v oblasti bezpečnosti,“ uzavřel Shwed.

Dostupnost
Systém 61000 je již v prodeji. Více informací o produktu a specifikace najdete na adrese: http://www.checkpoint.com/products/61000-appliances/.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkureční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Security kombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.