VMware přichází na trh s VMware vSphere 5

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila dostupnost VMware vSphere® 5, která přináší téměř 200 nových vylepšených funkcí pomáhajících zákazníkům transformovat jejich IT a zajistit tak vyšší efektivitu stávajících investic i zlepšit pružnost provozu.  (TZ)

„Vydáním VMware vSphere 5 se VMware snaží pomoci zákazníkům urychlit jejich cestu k více efektivní a zautomatizované cloudové infrastruktuře,“ říká Bogomil Balkansky, senior viceprezident pro produkty cloudové infrastruktury, VMware. „Vylepšení a nové inovace, které nyní přinášíme prostřednictvím VMware vSphere 5, přinášejí velmi odolnou a vysoce spolehlivou platformu pro všechny druhy firemních aplikací, umožňují zákazníkům efektivně reagovat na rostoucí potřeby jejich firem a dávají jim důvěru v transformaci jejich IT.“

Základ VMware pro cloudovou infrastrukturu, VMware vSphere 5, zahrnuje nové prvky a další zlepšení, která zaručují lepší výkonnost a dostupnost aplikací pro všechny klíčové podnikové aplikace. Přináší také moderní automatickou schopnost osvobodit IT od manuálních procesů a umožnit mu snadněji reagovat na měnící se požadavky trhu.

VMware vSphere 5 poskytuje podporu virtuálním strojům, které jsou až čtyřikrát výkonnější než předchozí verze – virtuální stroje mohou být nyní konfigurovány až na paměť 1 terabyte a 32 virtuálních CPU. V kombinaci s vylepšenou a zjednodušenou vysokou dostupností VMware vSphere 5 umožňují tato zlepšení škálovatelnosti a výkonu virtuálních strojů zákazníkům provozovat své nejdůležitější podnikové aplikace, aniž by pochybovali o jejich výkonu a dostupnosti.

VMware vSphere 5 přináší rovněž tři nové nosné funkce – Auto-Deploy, Profile-Driven Storage a Storage DRS, které rozšiřují jedinečné schopnosti platformy v oblasti správy zdrojů datových center a zajišťují inteligentní správu politiky na podporu automatického přístupu typu “nastav a zapomeň” pro řízení zdrojů datových center včetně nasazování serverů a správy úložišť. Zákazníci mohou definovat svoji politiku a zavádět provozní parametry, zatímco o zbytek se postará VMware vSphere 5.

Cloudovou infrastrukturu společnosti VMware podporuje více než 25 000 partnerů včetně technologických partnerů a nezávislých prodejců software, poskytovatelů řešení, poskytovatelů služeb a systémových integrátorů i všech významných globálních výrobců hardware. Komunita partnerů společnosti VMware se neustále vyvíjí společně s tím, jak společnost konzistentně nastavuje laťku inovací v oblasti virtualizace a cloudových technologií.

xxx

O VMware

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.