Nová bezpečnostní kamera D-Link DCS-2130 respektuje soukromí

Praha, 13. říjen 2011 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, představuje novou IP kameru DCS-2130 určenou pro vzdálený monitoring domácnosti nebo pro dohled ve firmách. IP kamera je vybavena novým senzorem s HD rozlišením, vestavěnou bezdrátovou konektivitou typu N a možností nastavení privátních zón. (TZ)

IP kamera DCS-2130 obsahuje funkce pro snadný vzdálený monitoring. Základem je snímač s vysokým rozlišením, optika s vysokou světelností, detekce pohybu a schopnost zaslání upozornění při změně stavu. Dále pak výběr sledované plochy pomocí ePTZ a možnost maskování privátních oblastí, díky které je možné zajistit dostatečné soukromí, a splnit tak požadavky zákona z hlediska monitorovaných ploch.

IP kamera DCS-2130 – přehled nejdůležitějších vlastností

 • 1 megapixelový snímač (až 1280 x 800)

 • HD rozlišení (1280 x 720) při 30 snímcích

 • Fixní objektiv 3.45 mm a vysokou světelností F2.0

 • Technologie Wireless N pro nejrychlejší připojení

 • H.264, MJPEG a MPEG-4 komprese umožňující uložit více vysoce kvalitní obrazů na disk

 • Podpora simultánního multi-streamu

 • Hardwarové detekce pohybu a e-mailová upozornění

 • ePTZ – digitální výběr sledované plochy

 • Podporuje více přístup k seznamu

 • Podpora 3GPP pro sledování v mobilu

 • MicroSD slot pro lokální ukládání snímků

 • Vestavěný Samba klient pro ukládání na NAS

 • Vestavěný mikrofon a audio výstup pro obousměrnou komunikaci

 • Digitální vstupy / výstupy pro integraci se senzory a alarmy

 • Maskování privátních sledovaných ploch

 • ONVIF vyhovující pro interoperabilitu

Rozhraní Wireless LAN

IP kamera DCS-2130 podporuje standard 802.11n pro bezdrátové sítě, což umožňuje rychlou a snadnou integraci do stávajícího síťového prostředí. S Wireless N je možné přenášet HD video ve vysoké kvalitě a to jak do vzdálených počítačů, tak i mobilních zařízení. Pomocí funkce Site Survey si mohou uživatelé snadno zobrazit bezdrátové sítě v okolí a připojit se k nim. Model DCS-2130 je rovněž vybaven standardním ethernetovým portem pro připojení do kabelové sítě.

ePTZ funkce pro sledování kritických oblastí

Funkce ePTZ umožňuje uživatelům vybrat si sledovanou oblast ve vyšším detailu a to pouhým kliknutím na dané video zobrazené v prohlížeči. Díky megapixelovému rozlišení je možné bezproblémové monitorování větší oblasti. Jelikož kamera neobsahuje žádné pohyblivé části, je za provozu spolehlivější a méně náchylná k poruchám.

Snadná konfigurace a ovládání

IP kamera podporuje funkci Universal Plug & Play, která umožňuje počítačům s Windows XP/Vista/7 automaticky detekovat kamery a přidat je k síti. Pokud se uživatelé zaregistrují na bezplatnou službu DDNS, mohou přiřadit kameře jméno a doménu (např. mycamera.dlinkddns.com), a získat tak možnost vzdáleného přístupu ke kameře, aniž by si museli pamatovat její IP adresu. Pomocí dodávaného softwaru D-ViewCam je možné mít k dispozici živý obraz až z 32 kamer. Další užitečnou funkcí D-ViewCam je automatické upozornění přes e-mail, které neprodleně informuje správce o změně stavu.

Cena a dostupnost

IP kamera DCS-2130 je nyní k dostání v prodeji v České a Slovenské republice za doporučenou maloobchodní cenu 3 990 Kč bez DPH (160 EUR na Slovensku).

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 25 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.