VMware přichází se správou portfolia pro éru cloudu

Praha, 19. října 2011 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, tento týden představila tři nové řady produktů. Ty jsou navrženy tak, aby zjednodušily a zautomatizovaly správu IT. S výrazným vylepšením produktu VMware vCenter OperationsTM a představením nových řad VMware vFabric Application ManagementTM a VMware IT Business Management pomůže VMware svým zákazníkům zvýšit hodnotu jejich virtuálního prostředí a dosáhnout agility a ekonomičnosti cloud computingu.  (TZ)

„Ve chvíli kdy IT oddělení implementují privátní a hybridní cloudy, jednoduše nejsou tradiční postupy managementu, spojené s fyzickou distribucí systémů a odděleným řízením, schopné udržet krok a škálování moderních IT operací,“ říká Boaz Chalamish, senior viceprezident a generální manažer pro firemní management ve VMware. „Řešení pro management od VMware přináší nový přístup, který využívá infrastruktury cloudu. Tento přístup je zaměřen na odstranění komplexnosti IT a snaží se podpořit snahu IT vystupovat jako zprostředkovatel služeb pro společnost, které tímto způsobem pomáhá.“

VMware vSphere® již pomohl tisícům firem s transformací jejich datacenter, a to zjednodušením základních systémů funkcí managementu a jejich zabudováním do virtualizační platformy. Filozofií správy VMware je snaha o další odstraňování komplexnosti IT napříč všemi oblastmi této správy, a to přes infrastrukturu, aplikace i oddělení IT jako takové. Patří sem možnost vložení a integrace správy do samotné platformy a celková konvergence správy, která by měla vést k zefektivnění procesů. Využity by měly být také analytické postupy a to tak, aby se zákazník mohl dostat na takovou úroveň znalosti a automatizace, která je vyžadována při poskytování IT jako služby.

„Zákazníci přicházející z kapitálových trhů mají velmi specifické a náročné požadavky na bezpečnost, technologický výkon a spolehlivost platformy. Od cloudového řešení požadují víc než se obvykle v oblasti bezpečnosti informací, správy velkého množství dat, provozu vysoce výkonných aplikací a spolehlivosti připojení k jejich smluvním stranám nabízí,“ říká Stanley Young, generální ředitel NYSE Technologies. „S pomocí inovační síly VMware ve správě virtuální infrastruktury jsme byli schopni dodat do oboru financí první cloud computingové řešení, vybudované speciálně pro život komunity globálních kapitálových trhů a to za cenu, která je snadno dosažitelná pro všechny účastníky tohoto trhu.“

Nové řady produktů zjednodušují a automatizují správu IT

Nová řešení VMware pro správu pomohou zákazníkům s transformací správy jejich infrastruktury, aplikací a obchodních služeb ve virtuálním a cloudovém prostředí:

  • Infrastruktura: VMware vCenter Operations ManagementTM Suite

Vysoce dynamická podstata infrastruktury cloudu značně převýšila tradiční provozní správu. V březnu představený VMware vCenter Operations zjednodušuje a automatizuje veškeré operace integrací výkonu, kapacity a konfigurace správy. Využívá též analytických dat k dodání informací, které zákazníci žádají a potřebují k aktivnímu zajištění určité úrovně služeb v prostředí cloudu.

Prostřednictvím této aktualizace VMware dál naplňuje svou strategii konvergence správy s hlubší integrací VMware vCenter Capacity IQTM a VMware vCenter Configuration ManagerTM. Nové panely a upozornění sladí výkon a kapacitu informací tak, aby identifikovaly akutní problémy, pomohly zákazníkům převést jejich infrastrukturu „na správnou velikost“ a rozpoznat a opravit případné problémy s výkonem způsobené konfiguračními změnami. Navíc bude vCenter Operations Management Suite obsahovat také novou uvědomovací schopnost aplikací, která automaticky objeví a zmapuje vztahy a vzájemné závislosti mezi aplikacemi a jednotlivými částmi infrastruktury, které je podporují. To znamená, že zákazníci budou schopni optimalizovat operační infrastrukturu jakou je bezpečnostní správa a obnova po havárii založená na potřebách aplikace.

Více informací o vCenter Operations Management Suite

  • Aplikace: vFabric Application ManagementTM Suite

Přechod ke cloud computingu a výrazný nárůst poptávky po aplikacích nutící organizace se znovu zamyslet nad tím, jak rozvíjejí a spravují aplikace, vede ke vzniku sbližujících se operačních modelů aplikací jako je například „DevOps“. VMware ve snaze pomoci zákazníkovi se zvýšením agility a zlepšením výkonu aplikací představuje novou řadu produktů pro správu aplikací, která majitelům aplikací umožní nasadit a spravovat novou generaci aplikací fungujících na virtuální a cloudové infrastruktuře.

vFabric Application Management Suite zahrne dvě nová řešení, která budou vést aplikační obory ke zjednodušení a sjednocení úsilí vývojářů a provozu. Tyto řady spolu navzájem podpoří přístup k „aktivní správě aplikací“, která IT pomůže držet krok s obchodní poptávkou po změnách v aplikacích. Měla by také efektivněji udržet výkon aplikací a jejich dostupnost v dynamickém prostředí. vFabric AppDirector standardizuje a automatizuje vydání či přechod k aplikacím do jakéhokoli cloudu prostřednictvím velmi jednoduchého postupu se standardizovanými šablonami, komponentními knihovnami a nasazením workflow. vFabric Application Performance Manager umožní zákazníkům proaktivně řídit výkon aplikací ve virtuálním a cloudovém prostředí. vFabric Application Management Suite je optimalizován pro vFabric, ale je možné ho rozšířit i za tento rámec.

Více informací o vFabric Application Management Suite

  • Oddělení IT: VMware IT Business Management Suite

S nárůstem služeb veřejného cloudu se role IT oddělení ve firmách vyvinula do role zprostředkovatele služeb pro společnost. Tento vývoj ale vyžaduje, aby se tato role také viditelněji odrazila v nákladech, úrovni služeb a v operacích prodejců. VMware představuje řadu IT Business Management Suite, která je založena na technologiích získaných červnovou akvizicí Digital Fuel společností VMware. Tento produkt by měl uspokojit nekompromisní a disciplinovanou potřebu IT manažerů po optimalizaci prodejních hodnot IT investic a předávat informace o hodnotách IT v jazyce, kterému budou rozumět i obchodníci.

Nová řada zahrne tři moduly: IT Finance Manager, IT Service Level Manager a IT Vendor Manager. Společně budou shromažďovat data z široké řady finančních zdrojů a soustředit se na analýzy a vytváření modelů, aby tak nabídly vše v jednom od kapitálových, provozních a servisních výdajů IT se smysluplnými ukazateli a zprávami. Produktová řada IT Business Management umožní vedoucím IT rozhodovat se na základě spolehlivých informací ze zdrojů vycházejících z informací o nákladech, riziku, výkonu a souladu. Bude tak moci fungovat jako zprostředkovatel IT služeb při současném zajištění plného souladu s obchodními potřebami.

Více informací o IT Business Management Suite.

„Cloud computing vyžaduje nový způsob myšlení o možnostech doručování služeb IT,“ říká Cameron Haight, viceprezident pro výzkum společnosti Gartner. „Automatizace je klíčovou nejen pro možnost škálování, ale také k udržení kroku s celou řadou změn v dynamickém prostředí. A jak se infrastruktura sama o sobě stává programovatelnou, správa nástrojů a procesů musí být aktualizována, aby mohla podpořit integrovaný a agilní přístup, který má rozpětí napříč celým IT.“

Dodatečné zdroje (v angličtině)

  • Learn more about VMware’s IT management solutions
  • Visit the online press kit for product information, graphics and videos
  • Read VMware CTO Steve Herrod’s blog:  “It’s Time to Rethink IT Management”

O VMware

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.