Nejlepším českým telco webem je www.o2.cz

Webové stránky www.o2.cz obsadily první místo v oborovém žebříčku Telekomunikace soutěže WebTop100. Web www.o2.cz získal také druhé místo v hlavním žebříčku celé soutěže. (TZ)

„Přípravě webu www.o2.cz jsem věnovali v posledním roce veliké úsilí. Naším cílem byl čistý design, přehlednost webu a logické uspořádání informací. Prvního místa v soutěži si velmi ceníme, je pro nás silnou motivací do budoucna,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel online divize společnosti Telefónica Czech Republic.

Návštěvníci www.o2.cz nejčastěji na stránkách sledují nabídky datových a hlasových služeb a internetovou samoobsluhu. Velmi oblíbená jsou také Guru videa, která poskytující návody, jak například instalovat modem či k čemu se hodí internet v mobilu.

Soutěž WebTop100 porovnává webové prezentace firem působících v České republice. Porota složená z řady odborníků sestavuje každý rok žebříček nejlepších webů. Do hlavního žebříčku, ve kterém webové stránky společnosti Telefónica Czech Republic obsadily druhé místo, je automaticky zařazeno sto nejvýznamnější firem ze žebříčku CZECH TOP 100, který je sestavován podle ekonomických ukazatelů jednotlivých firem. Aktuální výsledky soutěže jsou k dispozici zde.

V loňském roce získala společnost Telefónica první místo ve speciálním žebříčku Marketingový nástroj s webem www.odmenazadobiti.cz. Nejlépe hodnoceným webem v žebříčku Služby byl loni její web www.o2-tv.cz.

O společnosti Telefónica Czech Republic
O společnosti Telefónica Europe
O společnosti Telefónica

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

Telefónica Europe je obchodní divizí společnosti Telefónica, která poskytuje služby v oblasti mobilního a fixního volání a DSL připojení ve Velké Británii, Irsku, Německu, České republice a na Slovensku – všechny organizační jednotky používají značku O2. Má více než 54 miliónů zákazníků mobilních a pevných služeb. Telefónica Europe vlastní 50 % podíl v britské a irské pobočce Tesco Mobile a společný podnik Tchibo Mobilfunk v Německu. Ředitelství společnosti Telefónica Europe sídlí ve Slough ve Velké Británii.

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje více než 260 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.