Londýnský ráj technologických firem se představil v Praze

(Praha, 3. listopadu 2011) – Na britském velvyslanectví v Praze se představil projekt Tech City UK v Londýně. Jde o světové technologické centrum shromažďující malé i velké rychle se rozvíjející firmy v oblasti IT, telekomunikací, digitálních technologií a kreativního průmyslu. Ambicí projektu je být hlavním městem digitální Evropy. Do Tech City ležícího ve východním Londýně vedle Olympijského parku chtějí Britové přilákat i české investory. Proto nyní obchodní oddělení Britského velvyslanectví uspořádalo ve spolupráci se zástupci Tech City UK prezentaci pro potenciální české partnery. (TZ)

„Díky státním dotacím ve výši 400 milionů liber a podpoře významných firem se východní Londýn stal místem, kde sídlí stovky inovativních startupů. Tyto začínající firmy mají značný potenciál ekonomického růstu i tvorby pracovních míst,“ řekla britská velvyslankyně v Praze Sian MacLeod. „A nyní přijelo Tech City do Prahy! Jako první ve střední Evropě měly české firmy příležitost získat o projektu více informací a promluvit si o něm se zástupci Tech City z Londýna,“ pokračovala velvyslankyně.

Projekt Tech City UK se těší přímé podpoře britského premiéra Davida Camerona. Tech City je součástí širšího projektu rozvoje východního Londýna, který úzce souvisí s londýnskými olympijskými hrami v roce 2012. Cílem britské vlády je, aby infrastruktura vybudovaná v souvislosti s olympiádou našla široké využití i dlouho po skončení her. Příslušné oblasti Londýna se tak mají proměnit v nejdynamičtější technologický region Evropy. Ne nadarrno se po vzoru kalifornského Silicon Valley těmto čtvrtím často říká Silicon Roundabout. TechCity se má po svém úplném dokončení rozkládat od Olympijského parku ve Stratfordu ve východním Londýně až po Shoreditch a Old Street přímo v centru londýnského City.

Projekt Tech City UK v Praze představil technologický specialista z Tech City Investment Organisation Chris Moore a  Teresa Montero z investiční divize britské vládní organizace UK Trade & Investment. Kromě semináře na Britském velvyslanectví se oba specialisté setkali se zástupci HUB Praha (moderní coworkingový proctor v něčem podobný konceptu Tech City) a s představiteli asociace CVCA, která zastupuje zájmy společností působících v oblasti private equity a venture kapitálu v České republice. Prezentace Tech City UK se konala souběžně s největším vědeckým festivalem v ČR „Týden vědy a techniky“, na němž se řadou aktivit podílí i British Council.

Více o „digital capital of Europe“  na oficiálním webu Tech City a na Facebooku britské ambasády v ČR.

UK Trade & Investment (UKTI) je britskou vládní agenturou pro rozvoj obchodu a investic. Pomáhá britským společnostem expandovat a hledat příležitosti na světových trzích a zahraničním firmám vstupovat s investicemi do Velké Británie. UKTI má v současnosti kanceláře v 96 zemích a její experti jsou součástí týmů obchodních oddělení britských velvyslanectví a konzulátů. UKTI nabízí řadu konzultantských služeb a provozuje síť poradenských míst pro podnikatele a investory po celé Británii. Více informací naleznete na stránkách www.ukti.gov.uk.