Cisco představilo nově zformovaný manažerský tým

Praha 14. listopadu 2011 – Společnost Cisco Česká republika představila dva nové členy manažerského týmu, kteří nedávno nastoupili do společnosti. Posílený tým se zaměří především na rozvoj nových obchodních příležitostí a obchodní expanzi Cisco v České republice. (TZ)

„Jsem rád, že mohu představit dva nové členy manažerského týmu, Jana Lose a Martina Kaftana. Nové posily tvoří silný tým spolu se zkušenými kolegy, kteří již v Cisco pracovali a postoupili do vrcholového managementu. Doplnění manažerského týmu byl jeden z mých prioritních cílů pro tento rok. V tomto složení budeme pokračovat v rozvoji naší strategie, obchodních příležitostí a služeb zákazníkům i partnerům. Důležitým úkolem každého člena manažerského týmu je pak i další rozvoj talentu a dovedností našich zaměstnanců, protože ti jsou pro náš úspěch na trhu klíčoví,“ řekl Jiří Devát.

Manažerský tým Cisco tvoří těchto sedm manažerů:

Jiří Devát (42), generální ředitel, se stal generálním ředitelem Cisco Česká republika v únoru letošního roku. Do Cisco přišel z leteckého průmyslu, mimo jiné působil tři roky v Českých aeroliniích (ČSA) jako viceprezident pro informační technologie a inovace a místopředseda představenstva. Před tím strávil téměř deset let v Microsoftu, z toho šest let na pozici generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko.

Jan Los (45), obchodní ředitel pro oblast veřejné správy & korporátních zákazníků, se připojil k týmu v listopadu. Jeho úkolem bude rozvoj obchodních příležitostí v obou klíčových zákaznických segmentech. Přišel ze společnosti SAP ČR, kde zastával místo obchodního ředitele. Před tím působil pět let ve společnosti Telefónica O2 na pozicích ředitele pro korporátní segment a obchodního ředitele pro veřejný sektor. Dříve pracoval například i pro společnosti Dell, ICZ či NESS.

Martin Kaftan (42) se v srpnu stal ředitelem partnerské organizace. Do Cisca přišel ze společnosti Microsoft, kde působil na různých manažerských pozicích od roku 1998. Poslední čtyři roky zastával pozici ředitele pro regionální prodej a marketing v asijsko-pacifickém regionu. Jeho úkolem v novém týmu bude rozvoj spolupráce s partnery Cisco a budování partnerské komunity v České republice. Ta dnes zahrnuje desítky firem od resellerů až po systémové integrátory.

Martin Doležel (44), obchodní ředitel pro oblast malých a středních zákazníků, působí v Cisco od roku 2007. Zastával zde pozice Territory Business Manager a Territory Market Manager for SMB. Během své dlouholeté profesní kariéry působil ve společnostech IBM, DEMMAX či Tech Data Distribution. V těsné spolupráci s partnery Cisco bude usilovat o širší prosazení moderních řešení, jako je video komunikace, virtualizace nebo služby cloud computingu v segmentu malých a středních podniků.

Jan Elefant (35), obchodní ředitel pro oblast telekomunikačních zákazníků, působí v Cisco od roku 2004, jako Account Manager  pro oblasti telekomunikace a média. V nové pozici se soustředí na rozvoj obchodních vztahů s telekomunikačními operátory a service providery a uplatnění řešení Cisco v budování nových datových center a poskytování cloudových služeb v České republice. Jan Elefant v minulosti pracoval na různých manažerských pozicích ve společnostech ALTRON, a.s. či ALEF NULA.

Pavel Slezák (41), obchodní ředitel oddělení poskytování služeb CZ & SK, nastoupil do Cisco již v roce 2000. Působil jako Account Manager pro zákazníky z oblasti telekomunikací. Před nástupem do Cisco pracoval pro společnost Ascom. V novém týmu se zaměří na růst v oblasti služeb ve všech částech portfolia, tedy technické služby, Advanced a Advisory services.

Ivo Němeček (47), technický ředitel, začal pro Cisco pracovat v roce 1996, kdy nastoupil na pozici systémového inženýra se zaměřením především na bezpečnostní technologie. Od roku 2006 se stal manažerem systémových inženýrů a řídil šestnáctičlenný tým. Byl zodpovědný za klíčové projekty, technické marketingové aktivity či spokojenost zákazníků. V loňském roce získal ocenění Cisco People Manager of the Year. Před nástupem do Cisco působil jako systémový inženýr ve společnosti Novell. Jeho úkolem v nové pozici bude zajištění technické podpory klíčových projektů Cisco.