TP-LINK představuje zařízení kombinující funkce vysokorychlostního modemu, směrovače a bezdrátového přístupového bodu

Česká republika, Praha – 21.11.2011 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, oznamuje dostupnost bezdrátového ADSL2+ modemu TD-W8961NB s podporou standardu 802.11n. Rychlý a výkonný směrovač se vyznačuje snadnou obsluhou a hodí se zejména pro domácnosti a malé podniky. (TZ)

Zařízení kombinuje funkci vysokorychlostního DSL modemu, směrovače se čtyřmi 10/100Mb/s porty a bezdrátového přístupového bodu. Díky podpoře standardu 802.11n mohou uživatelé při bezdrátovém přístupu využívat teoretické rychlosti až 300 Mb/s, což trojnásobně překonává přenosovou rychlost připojení typu Fast Ethernet. Umožňuje tak bezproblémové provozování datově náročných činností, jako je streaming videa ve vysokém rozlišení nebo hraní online her. O kvalitu služeb a s ní spojené rovnoměrné vyvažování zátěže se stará technologie QoS, která dokáže například upřednostnit VoIP hovor před stahováním dat. Celá řada uživatelů ocení rovněž dostupnost technologie WDS umožňující tvorbu bezdrátového mostu mezi několika sítěmi.

Pro intuitivní nastavení méně zkušenými uživateli je zařízení vybaveno asistentem Easy Setup, který uživatele krok po kroku provede nastavením internetového připojení, bezdrátové sítě a konfigurací zabezpečení. Model disponuje také tlačítkem QSS (Quick Secure Setup), po jehož stisku automaticky nastaví bezdrátové spojení mezi přístupovým bodem a klientem chráněné protokolem WPA.

Bezdrátový ADSL2+ modem TD-W8961NB nabízí rozšířené zabezpečení sítě v podobě stavového firewallu (SPI), který prověřuje obsah příchozích paketů, dokáže udržovat navázaná spojení a lépe ochránit uživatele před potenciálními útoky z internetu. Dalšího stupně ochrany lze dosáhnout prostřednictvím filtrování MAC adres, IP adres, doménových jmen a URL adres jednotlivých webů. Výše uvedené funkce rodičům umožní zajistit vyšší bezpečnost svých dětí a IT správcům lepší kontrolu nad provozem v síti.

Nechybí ani detekce DoS útoků a možnost aplikace filtrovacích pravidel na základě denní doby. Integrovaná ochrana proti přepětí na síti až do napětí 4000V zabezpečí vaše zařízení před poškozením vlivem zásahu elektrického rozvodu bleskem, nemusíte se tedy obávat nenadálých investic v souvislosti s živelnými událostmi.

Bezdrátový ADSL2+ modem TD-W8961NB je již dostupný v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1 100 Kč včetně DPH.

Vlastnosti

  • Vysokorychlostní DSL modem, NAT směrovač a bezdrátový přístupový bod.
  • Podpora standardu 802.11n umožňuje dosažení teoretické rychlosti až 300 Mb/s. Vhodné řešení pro datově náročné činnosti a aplikace, jako je hraní online her, streamování HD videa či videotelefonování.
  • SPI a NAT firewall chrání připojená zařízení koncových uživatelů proti internetovým útokům.
  • Snadné nastavení bezdrátové sítě zabezpečené protokolem WPA jediným stisknutím tlačítka.
  • Ochrana proti přepětí na síti až do napětí 4000V ochraňuje vaše zařízení před poškozením vlivem zásahu elektrického rozvodu bleskem.
  • Mapování portů a technologie QoS (Quality of Service) pro řízení provozu na síti.
  • Technologie WDS umožňuje tvorbu bezdrátového mostu mezi několika sítěmi.
  • Asistent Easy Setup s lokalizací do několika jazyků zprostředkuje rychlé a snadné nastavení sítě.
  • Podpora protokolů WPA a WPA2 pro bezdrátové připojení.
Hardwarové specifikace

Rozhraní

4 x 10/100Mb/s RJ45 port, 1 x RJ11 port

Tlačítka

1 tlačítko pro zapnutí/vypnutí, QSS

Typ antény

všesměrová, odpojitelná s konektorem, reverzní SMA

Zisk antény

5 dBi

Externí napájení

9VDC/0,85 A

Rozměry

174 × 120 × 29 mm

Vlastnosti bezdrátového připojení

Standardy

IEEE 802.11n, 802.11g, 802.11b

Frekvenční rozsah

2.400 – 2.4835 GHz

Zabezpečení sítě

podpora 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK, filtrování MAC adres v bezdrátové síti (Wireless MAC Filtering)

Vysílací výkon

< 20dBm (EIRP)

Softwarové vlastnosti

Port Forwarding

virtuální server, DMZ, ACL (Access Control List)

VPN Pass Through: PPTP, L2TP, IPSec Pass-through

Quality of Service

QoS založené na IPP/ToS , DSCP a protokolu 802.1p

Zabezpečení

NAT Firewall, SPI Firewall, filtrování MAC adres/IP adres/paketů/aplikací/URL adres, DoS, SYN Flooding, Ping of Death

Správa zařízení

konfigurace přes webové rozhraní, vzdálená správa, správa přes Telnet, terminál, SSL pro TR-069, SNMP v1/2c, SNMP přes EOC, upgrade přes webové rozhraní, CWMP(TR-069), diagnostické nástroje

Ostatní

Certifikace

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

bezdrátový ADSL2+ modem, externí splitter, RJ-11 telefonní kabel, RJ-45 ethernetový kabel, příručka rychlé instalace, CD, napájecí adaptér

Systémové požadavky

Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ nebo Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® nebo Linux

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0 ℃ – 40 ℃

Teplota pro uskladnění: -40 ℃ – 70 ℃

Provozní vlhkost: 10 % – 90 %

Vlhkost při uskladnění: 5 % – 90 %

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese http://www.tp-link.com.