EAGET podporuje navigační systém Be-On-Road

Brno, 1. března 2012 – Společnost INTELEK spol. s r. o, výhradní dovozce tabletů EAGET,  se dohodla na spolupráci s poskytovatelem navigačního softwaru Be-On-Road, společností  Aponia Software, s.r.o.  Výsledkem je zvýšení uživatelského  komfortu při práci s navigací u tabletu EAGET M108. (TZ)

„ Aplikace byla upravena přímo pro tento model, čímž zákazníkům odpadla mnohá úskalí při stahování a testování  GPS softwaru pro EAGET M108,“ uvádí produkt manažer značky EAGET Vladimír Hrdlička. Běžně má uživatel možnost  stáhnout si z marketu 7 denní demo verzi. Díky EAGET  si ji na www.beonroad.com může prodloužit na 30 dní. Roční licence pro ČR a SR vyjde na 199 Kč, neomezená pak na 299 Kč.

Tablet EAGET M108 je, jako jeden z mála ve své třídě, vybaven integrovaným GPS modulem. Po připojení extérní antény lehce zachytí  signál s GPS satelitů v autě i mimo volně otevřené  plochy. Větší přehled umocňuje 10,1“ LCD dotykový  display. Operační systém Google Android vyniká jednoduchostí a srozumitelností pro široké věkové kategorie uživatelů. Pro spojení se světem je EAGET M108, kromě standardního Wi-Fi modulu, vybaven i portem RJ45. Nechybí ani mini HDMI konektor. Z oblasti obrazu a zvuku podporuje většinu rozšířených formátů. Je možné pořizovat fotografie nebo videozáznam pomocí čelního fotoaparátu.

INTELEK (www.intelek.cz) je distributor s přidanou hodnotou v oblasti komponent a systémů pro počítačové sítě, přičemž má ve svém portfoliu více než 30 značek z této kategorie. V oblasti strukturované kabeláže zaujímá tržní podíl 27 % (značky Solarix, RiT, Signamax). Dosahuje také více než 90% podílu na trhu WiMAX technologií (značka Alvarion). INTELEK vedle standardních řešení dodává i průmyslové síťové prvky Signamax a Solarix do náročných prostředí a obsluhuje významnou část trhu bezdrátových sítí nejen v oblasti domácích zákazníků (značka Tenda), ale i těch firemních, kde nabízí řešení na základě unikátní Wi-Fi 4. generace (značka Extricom). INTELEK poskytuje obchodní a technickou podporu zákazníkům, iniciuje výrobu nových komponent a podílí se na vývoji produktů a jejich testování.

Společnost  Aponia Software byla založena v roce 1994.  Od roku 2003 se  věnuje výhradně vývoji softwaru pro mobilní zařízení. V průběhu činnosti došlo k prodeji několika funkčních projektů např. Pocket Translator a jiných. Následně se zabývala  tvorbou navigačního systému BE-ON-ROAD, od roku 2009 ve  zcela nové architektuře, která usnadňuje  zavádění nových funkcionalit do systému.

Společnost Aponia Software je vlastněna soukromími osobami z ČR. Hlavní vývojové centrum a obchod sídlí v Brně, vývojová pobočka, do které společnost získala část vývojového týmu společnosti Siemens VDO, je v Praze.

Současným cílem společnosti je  získat podíl na trhu navigačních systémů v segmentu B2C, ale i v segmentu B2B (integrace do systémů pro řízení flotil, rebranding, atd.)