Nové objektivy Samsung NX s ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a 45 mm

Něměcko, Kolín nad Rýnem, 19. září 2012 – Nové přírůstky do rodiny NX dávají milovníkům fotografování možnost maximalizovat jejich tvůrčí potenciál při malé hmotnosti a snadné přenosnosti fotoaparátu. Ultraširokoúhlý objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a světelností F4-5.6 ED a základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8 patří mezi nejlehčí objektivy na trhu. Kombinují přenositelnost se snadností použití, Takže umožňují každému uživateli snadno rozvinout svůj tvůrčí potenciál. (TZ)

Nové objektivy přinášejí jedinečné inovace pro oceňovanou řadu fotoaparátů NX a jsou kompatibilní se systémem i-Function společnosti Samsung, který uživateli umožňuje dosáhnout profesionálních výsledků pomocí jedinečného ovládání. Uvedení nového ultraširokoúhlého objektivu s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a světelností F4-5.6 ED (ekvivalentní 18,5-37 mm u 35mm formátu) a objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8 (ekvivalentní 69,3 mm u 35mm formátu) znamená, že pro systém NX je nyní k dispozici celkem jedenáct špičkových objektivů.  O úspěšnosti řady NX svědčí také ocenění EISA, které získal v letošním ročníku model NX20.

Objektiv Samsung NX s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a světelností F4-5.6 ED:

Díky svému ultraširokému úhlu dokáže tento objektiv zachytit impozantně působící snímky krajiny, ale zároveň také usnadňuje fotografování ve stísněných interiérech. Se svými 208 g je přitom kompaktní a lehký, takže se snadno přenáší a výborně se hodí k fotografování na cestách. Kvalitu obrazu zvyšuje jedna skleněná čočka s extrémně nízkou disperzí a dvě asférické skleněné čočky, které zaručují vynikající ostrost a nízkou chromatickou aberaci.

Objektiv Samsung NX s pevnou ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8:

Tento střední teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí malou hloubku ostrosti profesionálního standardu s rozostřením pozadí, takže je schopen pořídit úchvatné portréty nebo snímky vašich oblíbených jídel doplněné překrásnými efekty bokeh. Fotoaparát má nízké clonové číslo F1.8, které umožňuje rychlé fotografování se skvělými výsledky zejména v noci nebo v interiéru, a je vybaven krokovým motorem pro rychlé a supertiché automatické   zaostřování. Díky svým 115 g (bez pouzdra) je lehký a snadno přenosný, má pevné kovové tělo a kovové upevnění, takže působí profesionálním dojmem.

Specifikace objektivu Samsung NX s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a světelností F4-5.6 ED

Ohnisková vzdálenost 12-24 mm (odpovídá ohniskové vzdálenosti 18,5-37 mm u 35mm formátu)
Optické členy ve skupinách 10 členů v 8 skupinách (2 asférické čočky, 1 čočka s extrémně nízkou disperzí)
Zorný úhel 99,0°-60,7°
Clonové číslo F4-5.6 (min. F22), (počet lamel: 7, lamelová kruhová clona)
OIS (optická stabilizace obrazu) Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 0,24 m
Maximální zvětšení Přibl. 0,14 X
i Scene Protisvětlo, krajina, východ slunce, západ slunce, pláž a sníh, noc
Pouzdro na objektiv Ano (součást příslušenství)
Velikost filtru 58 mm
Typ upevnění Samsung NX Mount
Rozměry 63,5 x 65,5 mm
Hmotnost 208 g (bez pouzdra)

 

Specifikace objektivu Samsung NX s pevnou ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8 ED

Ohnisková vzdálenost 45 mm (odpovídá ohniskové vzdálenosti 69,3 mm u 35mm formátu)
Optické členy ve skupinách 7 členů v 6 skupinách
Zorný úhel 34,7°
Clonové číslo F1.8 (min. F22), (počet lamel: 9, lamelová kruhová clona)
OIS (optická stabilizace obrazu) Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 0,45 m
Maximální zvětšení Přibl. 0,13x
i Scene Noc, portrét, odstraňování nedokonalostí, děti, podsvícení, sport
Pouzdro na objektiv Ano (součást příslušenství)
Velikost filtru 43 mm
Typ upevnění Samsung NX Mount
Rozměry 62,0 x 44,5 mm
Hmotnost 115 g (bez pouzdra)
  • Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.
Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2011 dosáhly její konsolidované tržby výše 143,1 mld. USD. Ve 197 pobočkách v 72 zemích po celém světě zaměstnává přibližně 206 000 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LED. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011. Další informace získáte na adrese www.samsung.com.