První ročník veletrhu For Games byl úspěšný

PRAHA – Velmi kladné ohlasy ze strany návštěvníků i vystavovatelů sklidil první ročník veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games 2012. Společně se souběžně konanými veletrhy For Toys a Model Hobby jej mezi 27.-30. zářím navštívilo rekordních 51 138 lidí. (TZ)

„For Games 2012 naplnil naše očekávání. Chtěli jsme připravit akci pro širokou veřejnost, na které by si našli své jak oddaní hráči, tak lidé, kteří se s videohrami teprve seznamují. A to se z našeho pohledu podařilo,“ říká současný prezident Asociace herního průmyslu ČR a SR Dušan Benža. Nejen předváděné hry, ale i doprovodné akce, jako byl křest hry FIFA 13 za účasti fotbalistů Sparty a Slavie, setkání s moderátory TV pořadu Re-Play nebo vystoupení herce Jiřího Mádla, hodnotí v internetové anketě AHP i sami návštěvníci. Do té se zatím zapojilo více než 1000 respondentů a další zájemci ji najdou na adresehttp://bit.ly/T29wf8

Na For Games 2012 úspěšně proběhla česká premiéra nové herní konzole Wii U a návštěvníci měli možnost poprvé vyzkoušet nejočekávanější hity nádcházejících měsíců jako Crysis 3, Wonderbook: Book of Spells, Forza Horizon nebo Assassin’s Creed 3. Cenu Grand Prix pro nejzajímavější exponáty veletrhu podle odborné poroty získala kytarová hra Rocksmith a čestného uznání poroty se vedle konzole Wii U dočkala i nezávislá mobilní hra Rune Legend od českého týmu Dreadlocks.

„For Games 2012 budeme nyní vyhodnocovat v rámci AHP a podle sesbíraných ohlasů začneme, tentokrát s větším předstihem, chystat další ročník,“ říká viceprezident AHP Martin Bach. Mezi další plány Asociace herního průmyslu ČR a SR ale patří i další ročník ankety o nejlepší hry roku, publikování výsledků celoevropského hráčského průzkumu organizace PEGI a vydání brožury určené rodičům, jejichž děti se seznamují s videohrami.

O AHP:

Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky, o. s.,  je občanským sdružením, které sdružuje největší společnosti z řad importérů a distributorů interaktivního softwaru působící v České republice a na Slovensku. Cílem AHP je zvýšení povědomí o herním průmyslu v regionu, zefektivnění diskuse o problémech v tomto oboru zábavního průmyslu a poskytování potřebných základních informací veřejnosti a médiím.

V případě zájmu o další informace se můžete obrátit na:

Webové stránky AHP:
http://www.herniasociace.cz/