TrustPort Antivirus získal 1. místo v detekci malwaru a obhájil ocenění VB100

Brno, 2. ledna 2013 – Nezávislá testovací laboratoř Virus Bulletin zveřejnila  20.prosince výsledky testování 33 antivirových produktů z celého světa. Testy proběhly na nové platformě Windows 8. Produkt TrustPort Antivirus dobyl první příčku s 95,25 % detekce malwaru a neohlásil žádný falešný poplach. (TZ)

„Detekce byla samozřejmě vynikající – téměř bezchybná v testovacích vzorcích a velmi dobrá i v proaktivní části  RAP testu. WildList byl pokryt bezvadně, v čistém vzorku nebyl falešně detekován žádný škodlivý soubor, proto si TrustPort zaslouží ocenění VB 100“, říká John Hawes, Virus Bulletin.

Hodnota RAP ukazuje schopnost produktu odhalit nejen škodlivé kódy objevené v minulosti, ale i bezpečnostní hrozby, které se objevily v posledních několika hodinách. TrustPort Antivirus dokáže pomocí heuristické analýzy detekovat i takové viry, které ještě nebyly popsány. Výsledek proaktivního testu RAP je velmi důležitý, protože pouze včasnou a přesnou detekcí nejnovějších škodlivých kódů může být počítač uživatele plně chráněn.

„TrustPort Antivirus používá výkonnou technologii s více skenovacími motory, které jsou implementovány do speciální platformy TrustPort. Díky unikátnímu včlenění cizích motorů do našeho produktu pak TrustPort Antivirus dosahuje mnohem lepších výsledků než samostatné skenovací motory třetích stran. To se projevuje nejen ve výsledcích detekce, ale i v kratším čase instalace našeho antivirového řešení a menší zátěži procesoru počítače“, říká Pavel Mrnuštík, ředitel firmy TrustPort.

„Paradoxně se do první pětky v posledním prosincovém testu Virus Bulletinu nedostali světoví lídři na poli antivirových řešení. O to více nás těší, že se TrustPort Antivirus dle výsledků laboratoře Virus Bulletin drží poslední rok (pozn. RAP kvadrant květen – prosinec 2012) v žebříčku TOP5 produktů s nejlepší detekcí malwaru. TrustPort opět potvrdil, že jeho prvenství není náhodné. Udržet se na špici dlouhodobě je teprve důkaz kvality”, dodává Marcela Parolková, obchodní ředitelka firmy TrustPort.

Více informací:

Srovnávací graf reaktivní a proaktivní detekce (prosinec 2012): http://bit.ly/UGeiUV

Výsledek testu v procentech: http://bit.ly/Uj0qOv

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.