Axis – nové kopulové IP kamery za atraktivní ceny

Dvě nové síťové kamery společnosti Axis z řady AXIS M30-VE oslovují potřeby trhu zaměřeného na malé, cenově dostupné kopulové kamery pro pevné uchycení, které poskytují rozlišení HDTV, snímají obraz ve dne i v noci a umožňují snadnou instalaci ve vnitřním i venkovním prostředí. Modely AXIS M3024-LVE a AXIS M3025-VE jsou odolné proti vandalismu a jsou ideální pro instalaci uvnitř nebo vně vchodů do hotelů, butiků, restaurací, kanceláří nebo škol. (TZ)

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představuje kameru AXIS M3024-LVE, která poskytuje video s rozlišením 1 megapixel nebo HDTV 720p se zorným úhlem 80°, a kameru AXIS M3025-VE s rozlišením 2 megapixely, videem v HDTV 1080p se širokým zorným úhlem 93°. Obě kamery mají filtr infračerveného záření, který lze automaticky deaktivovat. Díky tomu mohou snímat barevný obraz ve dne, a za špatných světelných podmínek umí využít infračerveného záření (IR) a zobrazovat vysoce kvalitní černobílé video. Kamera AXIS M3024-LVE navíc umožňuje provádět dohled i v úplné tmě, využívá k tomu vestavěné infračervené (IR) přisvětlení.

„Přestože jsou obě kamery v řadě AXIS M30-VE malé svými rozměry i cenou, nabízejí množství předností, mezi jinými například rozlišení HDTV, funkci ve dne i v noci, vstupní a výstupní porty pro připojení externích zařízení a podporu pro snadno ovladatelnou aplikaci AXIS Camera Companion a jiný software pro správu dohledových kamer,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Navíc jsou odolné proti vandalismu a lze je rychle instalovat ve vnitřním i venkovním prostředí. Celkově představují kamery AXIS M30-VE atraktivní řešení pro profesionální instalace s napjatým rozpočtem.“

Síťové kamery AXIS M3024-LVE a AXIS M3025-VE umožňují rychlou a snadnou instalaci. Lze je uchytit na stěny nebo stropy a nasměrování pohledu kamery je možné snadno upravit. Obě kamery podporují tzv. Corridor Format, tedy vertikálně orientovaný formát pro snímání chodeb, jenž v plné míře zajišťuje pokrytí oblastí, jako například podél stěn a v chodbičkách. Kamery se dodávají již zaostřené, což zkracuje dobu potřebnou pro instalaci. Jsou vybaveny síťovým kabelem o délce 2 metry (6,6 stopy) a napájeny přes tento síťový kabel pomocí protokolu Power over Ethernet (IEEE 802.3af). Při venkovním použití není nutné používat samostatné kryty, protože kamery jsou již pro venkovní prostředí navrženy – mají třídy ochranného krytí IP66 a NEMA 4X, jež zajišťují ochranu proti prachu, dešti, sněhu a korozi.

Kamery AXIS M3024-LVE a AXIS M3025-VE budou k dostání ve 3. čtvrtletí 2013 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis 2013 za výrobcem doporučené maloobchodní ceny 11900 Kč u AXIS M3024-LVE a 11900 Kč u AXIS M3025-VE.

Další vlastnosti nových síťových kamer:

  • Vícenásobné, individuálně konfigurovatelné streamy ve formátech H.264 a Motion JPEG.

  • Široký dynamický rozsah s dynamicky nastavovaným kontrastem umožňuje zvládat obtížné světelné podmínky.

  • Rozšířená správa alarmů s jedním vstupním a jedním výstupním portem pro připojení externích zařízení.

  • Inteligentní aplikace pro zpracování videa, například detekce pohybu a alarm při neoprávněné manipulaci, plus další doplňující aplikace vznikající v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform), například počítání osob.

  • Kamery mají vestavěný slot pro paměťové karty microSDXC, na něž lze lokálně ukládat několik dní záznamu. Pokud se kamery používají ve spojení s bezplatnou aplikací AXIS Camera Companion, uživatelé získají možnost prohlížet a řídit obraz až 16 kamer v rámci jedné instalace.

  • Kamery řady AXIS M30 mají další podporu ze strany softwaru pro zpracování videa, jako je například řešení AXIS Camera Station a aplikace třetích stran vznikající v rámci Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Application Development Partner program. Obě kamery navíc podporují systém hostování videa společnosti Axis s názvem AXIS Video Hosting System a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému.

Fotografie a další informace může získat na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3024lve
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3025ve

http://www.axis.com/r/video-m30ve

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis jakožto největší dodavatel na trhu IP kamer je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě. Axis má více než 1400 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.