Český rozhlas Plus se na dni otevřených dveří představí zvukovým laserem

Český rozhlas Plus chystá na sobotní den otevřených dveří překvapení. Před svým studiem umístí zvukový laser, který způsobuje slyšitelnost zvuku v přesně vymezeném prostoru. (TZ)

Zařízení funguje na principu ultrazvukového signálu, který se po vstupu člověka do určeného prostoru mění v audio sdělení. V prostorách Českého rozhlasu bude technologie směrového zvuku použita poprvé. Šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Daniel Raus říká: “Bude to zajímavý zážitek hlavně pro děti, ale zaujme všechny věkové kategorie.“

Zájemci mohou navštívit studio ČRo Plus od deváté hodiny ranní do sedmnácti hodin odpoledne. Budou moci diskutovat s moderátory, komentátory a tvůrci relací. Setkají se mimo jiné s Robertem Tamchynou, Mikulášem Kroupou, Radkem Kubičkem, Alexandrem Tolčinským, Martinou Maškovou či Renatou Kalenskou.

Vstup na prohlídku je z Římské ulice 13, Praha 2. Potřebné jsou časové vstupenky, které je možno předem objednat na telefonním čísle 221 551 313. Další informace najdete na webu rozhlas.cz. Vstup je zdarma.