TrustPort již tradičně obhájil 1. příčku v detekci malware

Brno, 9. července 2013 – Společnost TrustPort, výrobce antivirových programů a aplikací pro mobilní platformy, dnes zveřejňuje výsledky posledního testu nezávislé testovací laboratoře Virus Bulletin. Stejně jako i v minulosti, TrustPort Antivirus v tomto testu dosáhl nejlepší reaktivní a proaktivní (RAP) detekce. (TZ)

„Dvoumotorové skenování TrustPortu zaručuje vždy excelentní výsledek. Instalace je rychlá…; uživatelské prostředí je sice trochu nezvyklé, ale jednoduché na ovládání a poskytující dobrou kontrolu…,” říká John Hawes, ředitel testovacího týmu VB100, o produktu TrustPort Antivirus. “Jak jsme předpokládali, detekce byla skvělá, produkt potřel všechny naše vzorky a zároveň smetl veškeré stěžejní soubory. Tím jednoduše získal ocenění VB100,” dodává Hawes.

Do posledního testování laboratoře Virus Bulletin se zapojilo přes třicet výrobců. Jejich výrobky byly předmětem řady testů zaměřených na skenování v reálném čase a skenování na vyžádání, hodnotila se reaktivní a proaktivní detekce a v potaz byla vzata také výkonnostní kritéria. Test obsahoval 820 tisíc vzorků, jejichž celková velikost byla necelých 200 GB. Testování antivirů probíhalo na počítačích běžících pod platformou Windows Server 2012. TrustPort Antivirus získal s úspěšností 98,93 % a 0 % falešných poplachů první místo.

„Tímto výsledkem jsme nadšeni, neboť potvrzuje sílu naší technologie a nadprůměrné vlastnosti produktů, které nabízíme. Neustále zlepšujeme technologii vícemotorového skenování, což se mimo jiné projevuje vynikající detekcí a nulovým falešným poplachem,” komentoval výsledek testu Pavel Mrnuštík, ředitel firmy TrustPort.

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com