Fortinet rozšiřuje svůj mezinárodní partnerský program

5. srpna 2013, Praha – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový lídr
v segmentu výkonných síťových řešení, představila rozšíření svého partnerského programu pro region EMEA a  APAC. Nová varianta programu FPP (FortiPartner Program) je vytvořena tak, aby korespondovala s obchodní strategií Fortinetu v poskytování kompletních bezpečnostních řešení a naplno využila investice do tohoto kanálu v podobě zkušených obchodních a technických zdrojů s přidanou hodnotou v obchodě, marketingu a školeních. „Dnes má Fortinet přes deset tisíc resellerů v celém regionu
a dalších přibližně tři sta nových čtvrtletně,“ uvádí Vladimír Brož, Country Manager Fortinetu. „Výběr autorizovaných resellerů Fortinetu (Fortinet Authorized Resellers) je založený na splnění speciálních požadavků včetně velikosti a úrovně závazku, kterou může poskytnout značce a řešení Fortinetu.“ (TZ)

Nový program FortiPartner má především tyto novinky

– Zaměření na technologii – nová specializace FortiWireless: Fortinet nabízí prodejním partnerům příležitost definovat jejich přístup na trh prostřednictvím specializace na konkrétní řešení Fortinetu. K již existujícím specializacím na FortiMail a FortiWeb přidává Fortinet akreditaci FortiWireless Accreditation, která prodejcům umožňuje získat partnerský status specialista FortiWireless.

– Příprava partnerských týmů – nová školení on-line: Díky autorizovaným vzdělávacím střediskům (Authorized Training Centers) byl intenzivní vzdělávací cyklus Fortinetu vždy k dispozici technickým pracovníkům. Dnes má Fortinet k dispozici přes tisíc profesionálů s certifikací FCNSP (Fortinet Certified Network Security Professionals). V rámci nového programu FPP přidává Fortinet školení FCSA (Fortinet Certified Sales Associate), které je speciálně vytvořeno pro obchodní týmy a certifikované partnery a řeší, jak zvládat základní praktiky při prodeji bezpečnostních řešení.

– Čtyřstupňový program pro prodejce – nová úroveň Bronze+: Aby bylo možné cíleně oslovit široké spektrum partnerů, a aby je bylo možné odměnit odpovídajícím způsobem, je v rámci programu FPP nově zavedená úroveň Bronze+, která rozšiřuje stávající úrovně Bronze, Silver
a Gold. Úroveň Bronze+ je určena pro partnery, kteří prokázali zkušenosti v nabídce bezpečnostních řešení malým a středně velkým zákazníkům a jsou připraveni dále investovat do prodejů bezpečnostních řešení společnosti Fortinet. Na oplátku získávají slevy, širší přístup k marketingovým či vzdělávacím programům a další podporu.

Zdroje Fortinet na webu:

Přihlášení k odběru zpráv: http://blog.fortinet.com/feed/

Twitter: www.twitter.com/fortinet
Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O společnosti Fortinet www.fortinet.com

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) je celosvětovým poskytovatelem zařízení pro zabezpečení sítí a lídrem v oblasti řešení pro jednotné řízení hrozeb (UTM, unified threat management). Fortinet nabízí produkty a služby poskytované na základě modelu předplatného, které poskytují širokou, integrovanou a vysoce výkonnou ochranu proti dynamicky se vyvíjejícím hrozbám. Tato řešení zároveň zjednodušují infrastrukturu zabezpečení IT. K zákazníkům společnosti Fortinet patří podniky, poskytovatelé služeb i vládní subjekty po celém světě, a to včetně většiny společností z žebříčku 2012 Fortune Global 100. Vlajkovou lodí společnosti Fortinet je zařízení FortiGate, které poskytuje výkon akcelerovaný pomocí technologie ASIC (Application Specific Integrated Circuit) a integruje několik vrstev zabezpečení, čímž napomáhá chránit před hrozbami na úrovni sítí a aplikací. Komplexní portfolio produktů společnosti Fortinet pokrývá kromě UTM i další oblasti zabezpečení firemního IT, od koncových bodů přes perimetr (rozhraní sítě) po vnitrofiremní kritické aplikace včetně databází. Ústředí společnosti Fortinet se nachází v Sunnyvale (Kalifornie). Pobočky má firma po celém světě.