Revoluční regulátor LIC–1 zkrotí světlo podle vašeho rozkazu

Holešov, 10. 1. 2014 – společnost ELKO EP, lídr v oblasti chytrých elektroinstalací, uvedla na trh automatický regulátor intenzity osvětlení, který je možné použít pro jakýkoli světelný zdroj. (TZ)

Regulátor LIC-1 je určen pro automatickou regulaci intenzity osvětlení v místnosti. Externí senzor snímá intenzitu světla a podle hodnoty, kterou si nastavíte, snižuje nebo zvyšuje jas osvětlení. Automatický regulátor dokáže stmívat jakýkoli světelný zdroj – LED žárovky, ESL – stmívatelné úsporné žárovky, R – induktivní, L – odporové nebo žárovky s C – kapacitní zátěží.

K regulátoru je možné připojit tlačítka s až 50 doutnavkami a automatická regulace se dá případně zablokovat pomocí externího signálu. Jeho napájecí napětí je 230V AC.  LIC-1 disponuje několika provozními režimy: 1 – vypnuto, 2 – automatická regulace, 3 – úklid (maximální úroveň osvětlení), 4 – nastavení minimálního jasu osvětlení a 5 – nastavení požadované úrovně osvětlení.

Univerzální regulátor intenzity osvětlení přizpůsobuje jas žárovky na požadovanou úroveň osvětlení v místnosti autonomně. Nikdy už se tak nestane, že někde svítíte zbytečně nebo příliš intenzivně a utíkají vám náklady na energie – úspora může dosáhnout až 50 % nákladů. Navíc se o ovládání osvětlení nemusíte vůbec starat.

Představte si třeba restauraci, kde potřebujete udržet konstantní úroveň osvětlení, například 50 luxů. Za slunečného dne se intenzita venkovního světla zvyšuje a regulátor automaticky sníží jas žárovek. Jakmile se však počasí zhorší nebo se začne stmívat, jas žárovky se opět zvýší na požadovanou úroveň.

LIC-1 je vhodný také pro kanceláře, výrobní prostory a místnosti veřejného charakteru. Samotný regulátor se montuje do rozvaděče, čidlo, které snímá intenzitu světla v místnosti, se instaluje do stropu, na stěnu nebo na jiné místo kde není ovlivňované dalším světelným zdrojem.

###

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 341 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz nebo na https://www.facebook.com/#!/iNELSJednouNohouDoma