Společnosti EMC a Pivotal představují koncept Data Lake pro ukládání a prediktivní analýzu velkých objemů dat

PRAHA, 11. listopadu 2014: Společnosti EMC Corporation a Pivotal® dnes uvedly řešení Data Lake Hadoop Bundle 2.0, které představuje ucelenou, na míru přizpůsobitelnou nabídku funkcí pro zpracování, analýzu a ukládání dat. Toto řešení je určeno pro zákazníky spojující svá úložiště do škálovatelného konceptu Data Lake pro prediktivní analýzu. (TZ)

Koncept Data Lake si získává stále větší oblibu jako nekonečně škálovatelné úložiště pro data generovaná tradičními i moderními aplikačními úlohami. Data Lake od společnosti EMC je připraveno pro nasazení ve velkých organizacích, kterým umožní získat tržní výhody při použití vlastních dat.

Společnosti EMC® a Pivotal dříve letos oznámily první verzi řešení Data Lake Hadoop Bundle, spojující variantu Hadoop připravenou k firemnímu nasazení a nástroje pro prediktivní analýzu s podnikovým škálovatelným úložištěm. Sada Data Lake Hadoop Bundle 2.0, uvedená dnes, obsahuje EMC Data Computing Appliance (DCA), vysoce výkonné zařízení pro zpracování velkých objemů dat, které významně zjednodušuje nasazení a škálování technologie Hadoop a pokročilých analýz. Zařízení DCA doplňuje v tomto balíčku scale-out NAS úložiště Isilon® a produkty Pivotal HD a Pivotal HAWQ® a stvrzuje tak závazek společností EMC a Pivotal zpřístupnit technologii Hadoop pro podnikovou prediktivní analýzu. Zařízení DCA jako strategický doplněk v této nabídce je optimalizováno pro aplikační úlohy zpracování velkých objemů dat a nabízí uživatelům optimalizované funkce zvyšující rychlost analýzy i zhodnocení investice.

Cílem Data Lake Hadoop Bundle 2.0 je napomáhat organizacím s rychlejším zhodnocením investic do technologií Hadoop pro Big Data v podnikovém prostředí. Náklady na její pořízení a správu jsou přitom nižší než v případě samostatného zakoupení jednotlivých součástí. Toto řešení tvoří ověřený, vysoce výkonný systém pro analýzu velkých objemů dat využívající špičkové úložiště EMC a pokročilou analytickou technologii Hadoop v rámci jednoho zařízení. Umožňuje tak snadnou implementaci v jednom kroku.

Data Lake Hadoop Bundle 2.0 obsahuje:

  • EMC Isilon scale-out NAS podnikové třídy přímo podporující souborový systém HDFS

  • Špičkovou podnikovou variantu Hadoop ve formě Pivotal HD

  • Výpočetní jádro Pivotal HAWQ, předkonfigurované a integrované do zařízení DCA, zajišťující nejvýkonnější analýzu a SQL konektivitu pro Hadoop ve své třídě

Sada Data Lake Hadoop Bundle 2.0 je všeobecně dostupná ode dneška.

Citace prezidenta pro produkty a marketing EMC Corporation, Jeremyho Burtona

„Fenomén Big Data je v popředí pozornosti organizací na celém světě. Pro spoustu společností ale znamená starost, jak tato data ukládat a jak využít jejich hodnotu. Tato sada řešení od společností EMC a Pivotal reaguje na současné potřeby zákazníků při budování vlastních škálovatelných datových úložišť, tzv. data lakes, a nabízí jim vysoce výkonný systém pro využití technologie Hadoop k analýze velkých objemů dat. Představuje skutečně ucelené řešení na klíč, navržené k efektivnímu zpracování velkých objemů dat.“

Citace prezidenta společnosti Pivotal, Scotta Yara

„Big Data představují velké množství příležitostí, pokud organizace mají k dispozici nástroje pro jejich efektivní využití. Nabídkou funkcí pro zpracování, ukládání a analýzu v data lakes v rámci jediného balíčku umožňují společnosti EMC a Pivotal zákazníkům skutečné využití hodnoty velkých objemů dat. Snažíme se proto toto řešení maximálně zpřístupnit každému zákazníkovi.“

O společnosti Pivotal

Společnost Pivotal nabízí moderní přístup k technologiím, které organizace potřebují, aby dokázaly uspět v nové éře obchodních inovací. Naše řešení jsou kombinací cloudu, velkých objemů dat a agilního vývoje a tvoří rámec, který zvyšuje schopnost využití hodnoty dat, zrychluje nasazení aplikací a snižuje náklady. Zároveň organizacím nabízí rychlost a škálovatelnost nezbytnou pro udržení konkurenceschopnosti. Další informace naleznete na webu www.pivotal.io.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.