Acer přichází s prvním zakřiveným monitorem na světě s technologií NVIDIA® G-SYNC™

PRAHA, 23. dubna 2015 – Společnost Acer dnes představila 34″ zakřivený vysoce širokoúhlý (21:9) monitor Acer XR341CKA. Je prvním zakřiveným monitorem na světě s technologií NVIDIA® G-SYNC™, která poskytuje dokonalý herní zážitek s minimalizovaným zadrháváním a deformací obrazu. DTS® zvuk, dva 7W reproduktory, bezrámový design s futuristickou hliníkovou základnou a možnost přizpůsobení jasu okolním světelným podmínkám přináší vzrušující zážitek ze zábavy, a to ve velkém stylu. (TZ)

Monitor Acer XR341CKA je vybaven zakřiveným QHD (3 440 × 1 440 px) IPS UltraWide panelem s poměrem stran 21:9 a 178° pozorovacími úhly, který přináší dokonalý zážitek z hraní her a zábavy na velké zobrazovací ploše. Monitor podporuje 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a poskytuje přesnou reprodukci barev vyžadovanou profesionálními návrháři a fotografickými nadšenci pro přesné sladění barev mezi aplikacemi a tiskovým výstupem.

Díky zakřivené obrazovce je každý roh obrazovky ve stejné vzdálenosti od očí pozorovatele a monitor tak má zcela rovnoměrný obraz. To také přináší lepší zážitek s širším zorným polem a v porovnání s plochým displejem stejné velikosti zvětšení oblasti vnímané periferním viděním. Díky bezrámové konstrukci lze pro ještě bohatší zážitek ze hry poskládat více monitorů XR341CKA vedle sebe.

„Společnost Acer pokračuje v demonstraci svého odhodlání v oblasti hraní počítačových her představením svého nového herního monitoru XR341CKA s technologií NVIDIA G-SYNC,“ řekl Jeff Fisher, senior vicepresident divize GeForce společnosti NVIDIA. „Preferovanou volbou počítačových hráčů na celém světě je grafický čip GeForce GTX, který je v kombinaci s technologií NVIDIA G-SYNC jedinou platformou, která přináší extrémně plynulý zážitek z hraní her napříč celým spektrem počítačových her“.

Monitor XR341CKA podporuje celou řadu funkcí pro hráče, které jim umožní jemné vyladění výkonu monitoru. Patří mezi ně individuální šestibarevné nastavení, které umožňuje nejnovější generace technologie G-SYNC, zobrazení obnovovací frekvence na obrazovce nebo trojice různých ikon cílových bodů, ze kterých si můžete vybrat. Uživatelé snadno poznají, že se monitor nachází v režimu G-SYNC podle červeného světla na spodním okraji monitoru, jehož intenzita se mění v závislosti na okamžité hodnotě obnovovací frekvence.

Při návrhu monitoru XR341CKA bylo myšleno i na ergonomii a lze jej naklonit v rozmezí od -5° do 35° nebo vertikálně nastavit v rozsahu až 130 mm. Díky tomu si mohou uživatelé monitor přizpůsobit pro nejpohodlnější úhel pohledu. Monitor je dále vybaven pokročilýmí technologiemi.

  • Technologie Flicker-less, která pomáhá eliminovat blikání obrazovky a filtr modrého světla omezující vystavení očí modrému světlu, které může při dlouhodobém působení vést k poškození zraku.
    • Technologie Low Dimming, která umožňuje uživatelům přizpůsobit obraz prostředí se špatnými světelnými podmínkami snížením jeho jasu na pouhých 15 % oproti 30 % u jiných monitorů.
    • Technologie ComfyView snižuje míru odlesků způsobených externími zdroji světla.

 

  • ZeroFrame – elegantní bezrámový design, ideální pro použití v konfiguracích s více monitory vedle sebe.

 

Monitor XR341CKA je vybaven vstupy DisplayPort a HDMI a má i zabudovaný USB 3.0 hub, který podporuje rychlé nabíjení chytrých telefonů a dalších zařízení.

Cena a dostupnost

Monitor Acer XR341CKA bude k dispozici od června za cenu od 34.990,- Kč / 1 259€.

Více informací o dostupnosti, přesné parametry a ceny naleznete na stránkách www.acer.cz

Monitor XR341CKA byl představen dnes na tiskové konferenci next@Acer ve 4 World Trade Center v New Yorku, kde společnost Acer odhalila svá nejnovější zařízení a řešení pro rodiny s dětmi, studenty a profesionály. Pro více informací navštivte stránky acer.com/nextatacer.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety, chytré telefony a nositelná elektronika. Společnost Acer také vyvíjí cloudová řešení, která dodává společně s internet věcmi. Zaměstnává 7 000 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2014) a v roce 2014 dosáhly její tržby 10,39 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.