Unikátní online pomník padlým vojákům v první světové válce

Brno, 16. července 2015 – Nezisková organizace The World Remembers (www.theworldremembers.org) si dala za cíl vytvořit online pomník devíti milionům evropských, kanadských a australských vojáků, kteří se stali oběťmi první světové války. Vznikla tak unikátní online databáze, v níž každý může jednoduše zjistit, jestli některý z jeho předků padl na bojišti. Díky české IT firmě Kentico Software nyní webová stránka obsahuje také informace o vojácích českého původu. (TZ)

Databáze a webová stránka The World Remembers, vytvořená kanadskou neziskovou organizací, byla oficiálně spuštěna loni v listopadu při výročí 100 let od začátku první světové války. Celý projekt je rozdělen do několika fází: informace o vojácích padlých v roce 1914 jsou již online, podklady z roku 1915 jsou do databáze nyní přidávány a během dalších tří let budou doplněny o informace o padlých vojácích z let 1916 až 1918. Vždy tak, aby se uctila památka a výročí 100 let od jejich smrti.

Unikátní online projekt běží na českém softwaru firmy Kentico, která ho podporuje nejen technologicky, ale také finančně. Svými prostředky nyní přispěla k tomu, aby mohla databáze obsahovat informace o českých vojácích. „Opravdu si ceníme toho, jakým způsobem se Kentico do projektu zapojilo. Pomáhá mu to přidávat na mezinárodním významu, o jaký jsme od začátku usilovali,” uvádí Robert Thomson, jeden z tvůrců The World Remembers.

 

„Je důležité, abychom tyto informace dokázali uchovat pro příští generace,” dodává Petr Palas, zakladatel a CEO Kentico Software. “Jsme rádi, že můžeme tento užitečný projekt podpořit a zachovat vzpomínku na české vojáky, kteří bojovali a padli v první světové válce.”

O Kentico Software

Kentico Software je česká IT firma se sídlem v Brně a lídr světového trhu komplexních řešení pro online marketing. Byla založena v roce 2004, v současnosti zaměstnává 150 specialistů a své pobočky má v USA, Austrálii, Velké Británii a Holandsku. Její software využívá více jak 25 000 webových stránek na celém světě. Patří mezi ně například Bacardi, Gibson, Mazda, Microsoft, Sony nebo Vodafone. Kentico je certifikovaný partner společnosti Microsoft a opírá se o širokou partnerskou síť čítající 1 000 digitálních agentur v osmdesáti zemích světa. Více informací na www.kentico.com.

Kentico v číslech

  • Na softwaru Kentico v současnosti běží více jak 25 000 webových stránek ve 100 zemích
  • Kentico je distribuováno sítí 1 000 partnerů ve více jak 80 zemích
  • Kentico je dodáváno s více jak 450 konfigurovatelnými částmi webu a 70 moduly
  • Tým Kentico Software se skládá ze 150 lidí ve čtyřech zemích světa (Česko, USA, Austrálie, Velká Británie), z toho 130 z nich sídlí v Brně

O produktu Kentico

Kentico je komplexní marketingový software pro tvorbu a správu webových stránek včetně modulů pro elektronické obchodování, integraci sociálních sítí, intranet, online komunity a online marketing. Kentico funguje na platformě ASP.NET od Microsoftu jako lokální nebo cloudové řešení, podporuje mobilní verze webových stránek a vícejazyčné verze webu, umožňuje optimalizaci pro vyhledávače, správu dokumentů a nabízí řadu online marketingových nástrojů. Kentico obsahuje 70 předpřipravených modulů, 450 konfigurovatelných webových částí a na vyžádání je dostupný také jeho zdrojový kód.

www.kentico.com