Do německých obchodů s kartou

Většina největších německých obchodních řetězců přijímá karty. Desetitisíce Čechů tak mohou platit svou kreditní kartou třeba v Lidlu nebo Kauflandu. (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 3. září 2015 — V některých velkých obchodních řetězcích v Německu se ještě před pár týdny nedalo za nákupy zaplatit kreditní kartou. To se ale změnilo. V červenci nainstaloval do svých prodejen platební terminály Lidl a podobně se chystá spuštění v obchodech Kaufland, Netto a Aldi.

V současné době tak lze kartou zaplatit ve většině největších maloobchodních řetězců v Německu – patří k nim Lidl, ALDI, REWE, Kaufland, Netto-Marken-Discount, Media Markt, real,- a Saturn.

Například obchody ALDI Nord již nyní využívají technologii bezkontaktního placení. Svým zákazníkům tak umožňují nejen platit pohodlně bez hotovosti, ale i bezkontaktně nebo mobilem. Průběžný rozvoj akceptační sítě pro bezkontaktní placení v budoucnu umožní rozšířit tyto platby i do dalších něměckých řetězců.

Češi nejvíce utrácejí v Německu

Podle statistik Visa Europe Češi své platební karty nejvíce používají v Německu. Ročně v německých obchodech utratí více než 60 milionů eur (přes 1,6 miliardy korun), z tamních bankomatů pak vyberou hotovost za zhruba 30 milionů eur (cca 800 milionů korun).

„Německo dlouhodobě patří ke státům, kam čeští zákazníci rádi jezdí za nákupy. Díky současnému boomu bezhotovostního placení a rychlému rozvoji akceptační sítě bude obliba nakupování v Německu u našich občanů ještě růst. Bezkontaktní placení je jasný trend budoucnosti. Bezkontaktní karty jsou po všech stránkách jednodušší a pohodlnější než tradiční platební karty,“ tvrdí Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

–  KONEC  –

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 evropských zemích. Je vedoucím platebním systémem, jehož podíl na trhu vzrostl z 55,5 % v roce 2011 na 56,9 % v roce 2013 a předstihl tak konkurenční MasterCard.

Visa Europe je v srdci platebního ekosystému poskytujícího infrastrukturu a služby potřebné k tomu, aby milionům evropských spotřebitelů, firmám a vládám bylo umožněno platit elektronicky. Členové Visa Europe jsou odpovědni za vydávání karet, registraci obchodníků a výši poplatků pro držitele karet i obchodníky. Visa Europe je rovněž největším subjektem zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování 16 miliard transakcí ročně, přičemž ve špičce může rychlost dosahovat až 1627 transakcí za sekundu.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionů eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com a na Twitteru @VisaEuropeNews.