Mezinárodní studenti navštívili Ness

Praha – 15. září 2015 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, přivítal poslední prázdninové dny ve své pražské pobočce studentskou skupinu z univerzity v izraelském Tel Avivu. Mezinárodní návštěvu 28 studentů se zaměřením na ekonomiku a obchod zorganizovala Česko-izraelská smíšená obchodní komora (ČISOK) v rámci výměnného programu iTour, kterého se z české strany účastní studenti pražské Vysoké školy ekonomické. (TZ)

„Snažíme se, aby studenti během návštěvy navštívili nejen památky, ale aby ve společnosti s mezinárodním přesahem získali i praktické zkušenosti z business oblasti a případně i pracovní kontakty,“ říká Karel Kortánek, výkonný ředitel Česko-izraelské smíšené obchodní komory.

Studenti se seznámili s řadou inovativních a technologicky vyspělých IT projektů jednotlivých divizí Ness Technologies, nejvíc je zaujalo národní eHealth řešení, které aktuálně Ness dodává na Slovensku. Komplexní řešení elektronického zdravotnictví propojuje více než 100 nemocnic, 10 000 lékařských ambulancí, 2 000 lékáren i necelou stovku laboratorních zařízení. Celonárodní nasazení zajistí Slovensku roční úspory v řádu desítek milionů EUR.

„Se studenty jsme diskutovali o tom, že budoucnost oblastí, které studují, bude bezpochyby spjata s pokročilými IT řešeními. Dobrým příkladem, který studenty velmi zaujal, je oblast poskytování zdravotní a sociální péče. Chytrá IT řešení ji mohou posunout na úplně novou kvalitativní úroveň při současné zásadní úspoře nákladů,“ říká Martin Kult, viceprezident a ředitel pro obchod Ness Technologies v ČR a člen Rady ČISOK.

„Studentům jsme představili i řešení z oblasti telemedicíny, které jsme vyvinuli loni společně s Microsoftem, Vodafonem a olomouckou Lékařskou fakultou univerzity Palackého. Jedná se o mobilní řešení pro kardiaky a cukrovkáře s nepřetržitým online monitoringem jejich zdravotního stavu. Aplikace nejen sleduje klíčové indikátory rizikového pacienta a předává je lékaři, ale dokáže i včas detekovat rizikové stavy, varovat pacienta, případně mu i přivolat pomoc. Loni bylo toto řešení dokonce nominováno na cenu Česká inovace,“ dodává Martin Kult.

O Ness Technologies

Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií, specializuje se na vývoj softwarových produktů a aplikací, systémovou integraci, konzultace a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, nearshore i offshore dodávek. Pomáhá zákazníkům ve více než 20 zemích realizovat jejich obchodní i technologické cíle. Kolem 5 000 odborníků v pobočkách v Severní Americe, Evropě a Indii a téměř 500 v Praze, Brně a Ostravě spojuje výhody globálního know-how i místních znalostí. Na českém trhu patří společnost k leadrům v oblasti business a IT služeb. Více na www.ness.cz